Wpis z mikrobloga

#polska #informatyka #gpl #zaufanatrzeciastrona #opensource

Wołam @sosen85 @maciej-01 @niebezpiecznik-pl @MartwyProsty @ZaufanaTrzeciaStrona

Nie dostałem odpowiedzi od autora biblioteki, ale za to właśnie dostałem z github info o zablokowaniu mojego repozytorium (zwykły fork drpdecompress) wg DMCA -> https://github.com/github/dmca/blob/master/2018/2018-08-06-PWPW.md

Tym razem nie od PELock, tylko od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Kręcimy aferę?
  • 19
  • Odpowiedz
@supra107: To jest cały kod w tym repo.

#include
#include
#include
#define MAX_BUFFER 10240
int main () {
unsigned char input[MAX_BUFFER], output[MAX_BUFFER];
ucl_uint sizein, sizeout;
if (!(sizein = fread(input, 1, sizeof input, stdin))) {
fprintf(stderr, "Cannot read file\n");
exit(1);
}
ucl_nrv2e_decompress_8(input + 4, sizein - 4, output, &sizeout, NULL);
if (!(fwrite(output, 1, sizeout, stdout))) {
fprintf(stderr, "Cannot write file\n");
exit(1);
}
return 0;
}
  • Odpowiedz
@supra107: Aż skopiowałem ich odpowiedzi. Ciekaw jestem jak to się skończy.

Are you the copyright owner or authorized to act on the copyright owner’s behalf?

YES WE ARE

Please provide a detailed description of the original copyrighted work that has allegedly been infringed. If possible, include a URL to where it is posted online.

IT IS OUR LIBRARY AND IMPLEMENTATION FROM THE GOVERNMENT AGENCY PWPW (Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.)

YOU
  • Odpowiedz
@phervers: @dex4er też może być zainteresowany

BTW ciekaw jestem czy to faktycznie wyszło od PWPW czy może ktoś się pod nich podszywa. Z tego co wynikało z informacji zgromadzonych do tej pory to ZETO ma być odpowiedzialne za ochronę ich interesów w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@phervers "Nie dostałem odpowiedzi od autora biblioteki" to chodziło o mnie? Ja wysłałem counter-notice, dokładnie taki sam jak https://github.com/github/dmca/blob/master/2018/2018-07-13-Pelock-CounterNotice.md . PWPW (o ile to naprawdę oni) kłamią, że mają prawa do biblioteki. Biblioteka jest na licencji GPL autorstwa pewnego Austriaka. Być może sytuacja jest odwrotna: to PWPW łamie zapisy licencji GNU, jeśli nie otrzymali osobnej licencji od autora.

Jeśli to nie oni wysłali, to chyba jest to już sprawa kryminalna. Wątpię, aby
  • Odpowiedz
@phervers:

YOU NEED TO LICENSE IT DIRECTLY FROM US, IT IS NOT FREEWARE NOR OPEN SOURCE


XDDD JESTEM KIMŚ, TO JA MAM LICENCJĘ! TO JEST MOJA LICENCJA!

To jak to z tym jest, kto ma prawa do tego ich dekodera? Według artykułu @ZaufanaTrzeciaStrona właścicielem jest ZETO Koszalin, a DMCA przysłało PWPW. Mówią żeby "license it directly from us", a jak pytaliście ich to "O szczegóły związane z licencją płatną dla
  • Odpowiedz
@Utylizacja: Nie wiem, próbowałem się od PWPW dowiedzieć czegokolwiek, ale nie raczyli odpisać. Wczoraj github odpisał, że przyjęli counter-notice i jeśli w ciągu 10 dni PWPW nie wystosuje pozwu to repo będzie odblokowane.
  • Odpowiedz