Wpis z mikrobloga

186548 - 519 = 186029

Stało sie... 500km zaliczone.
Wczoraj uczestniczyłem w Kórnickim maratonie rowerowym, szkoda że tak późno startowaliśmy (o 7:15) bo upał popołudniu był dosłownie straszny. Z początku jechaliśmy w 8 na pierwszej lepszej górce odpadło dwóch kolarzy następnie przejąłem stery w prowadzeniu peletonu i tak w magiczny sposób zostało nas dzielnych 3 osobników. Na 108km szybki przystanek na Orlenie aby uzupełnić zapasy wody. Z początku świetnie nam się jechało aż do pierwszego kryzysu który nastąpił na 180km, szybki obiadek i ruszamy w dalszą drogę. Niestety coś obiadek się nie chciał nieco ułożyć dlatego robimy przystanek na 230km. Pełni sił ruszamy dalej, jest coraz ciężej. Na 303km robimy kolejny postój na obiad. Człowiek chciałby już skończyć a tu jeszcze prawie 200km do zrobienia :D Po obiadu jeden uczestnik z naszego peletonu stwierdza że sobie trochę dłużej posiedzi i odpocznie, no ok. We dwóch ruszamy dalej, po 30km dojeżdżamy do kolejnego uczestnika który do nas dołącza, w taki sposób znów jedziemy we trzech. Coraz ciemniej i zimniej, nogi nie podawają już tak samo i na 450km stało się, pierwszy szlif na asfalcie, mordka trochę poturbowana, ale nic się poważnego nie stało. Szybkie ogarnięcie, poprawienie przedniego hamulca i jazda dalej. Burza coraz bliżej a my tak mamy mało do mety, podkręcamy jeszcze większe tempo żeby zdążyć przed deszczem. Niestety 5km przed metą nas nieźle zmoczyło... i tak mokrzy dojechaliśmy do mety gdzie oddaliśmy gps i się pożegnaliśmy.

Statystyki:

Dystans: 519 km
Wertykalnie: 2870m(↑1437m/↓1433m)
Czas: ◷16:56:00
Średnie tempo: 1:57 min/km
Średnia prędkość: 30,63 km/h
Kalorie: 16390 kcal

W tym tygodniu to już 689km!
#rowerowyrownik #ruszlodz #100km #200km #300km #400km #500km

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

mosci_K - 186548 - 519 = 186029

Stało sie... 500km zaliczone.
Wczoraj uczestniczy...

źródło: comment_P2XiCQM5IMV3n4xwRu5a2d2szNoO766P.jpg

Pobierz
  • 32
@mosci_K: Jak radzisz sobie z bólem dupy? Z kondycją u mnie bardzo spoko (zjazd o 15kg względem poprzedniego sezonu ale i tak jeszcze 10 nadwagi) ale największym problemem jest właśnie ból dupska. Spodnie z wkładką za miliony monet trochę pomagają ale to dalej nie jest to... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ha_nys: dochodzę do wniosku że jakbyś miał nawet maść na ból dupy to i tak nie pomoże. U mnie dupa pobolewa już na ok 200km, dlatego staję na rowerze i klika razy ustawiam inaczej wkładkę, przez jakiś czas pomaga
@mosci_K: Jak się sprawdza Accent CX na takich dystansach? Szukam czegoś bardziej uniwersalnego od zwykłej szosy ale wszyscy w internetach piszą że przełajowa geometria nie nadaje się na dystanse ultra. Jest podobno bardzo niewygodna. Accent CX lub rower zbudowany na tej ramie był do tej pory moim faworytem obok Treka Crossrip i Specialized Tricross