Wpis z mikrobloga

@Nieprawidlowy_login: pedał szosowy zawsze będzie się obracał stroną wpinania do pionu, spowodowane jest to konstrukcją. Musisz go lekko czubkiem buta obrócić do góry.

Posiadam pedały Look Keo Classic 2 i obracają się bardzo lekko. Może powinieneś swoim zrobić serwis.
@Baczy: mają już parę lat, źle podałem nazwę - prawidłowa to pd 5700. Od początku tak było i coś mi nie grało bo pedał według mnie po zakręceniu ręką powinien wirować a ten ledwo co kilka obrotów i z trudem się ustawia do wpięcia, szukałem odpowiedzi na forach rowerowych ale tam to jak na elektrodzie
@goedenavond: na początku też tak myślałem, ale nic to nie zmieniło
@Nieprawidlowy_login Mam ten sam model shimano. Maja juz z 1.5 roku (~7 tys. Km przebiegu) i od poczatku krecily sie "ciezko". Nie da sie nimi zakrecic jak kolowrotkiem. 2/3 obroty i sie zatrzymuja. Mysle ze to normalne i nie ma sie czym przejmowac
@Nieprawidlowy_login z pewnoscia tak ale opor jest tak maly ze przy naszej jezdzie nie zrobi nam to zadnej roznicy :) kreca sie tak ciezko bo maja duzo smaru w lozyskach a dla mnie to zaleta bo wytrzymaja dluzej.