Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to wstyd mieszkac w wiezowcu lub wielkiej plycie?
Kupilem mieszkanie w wielkiej plycie z uwagi na to ze nie stac mnie bylo na mieszkanie od dewelopera ktore jest praktycznie 2x drozsze. W srodku wyremontowane i zrobienie na wysoki standard. Jedynie mam obiekcje co do tego, ze to wielka plyta. Moi znajomi smieja sie ze mnie, ze bede mieszkal w wielkiej plycie, bo raz ze to jest domena patologii, dwa ze brzydko wyglada, a trzy mowia mi ze to sie niedlugo zawali i wyrzucilem pieniadze w bloto. Czy mieszkanie w takim bloku to wiocha i siara?
#budownictwo #mieszkanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy to wstyd mieszkac w wiezowcu lu...

źródło: comment_b5gyH619MAqVWk9eDJN9bvhf2Ap03o21.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: lepiej zmień znajomych.
Mieszkam na osiedlu z wielkiej płyty i nie ma żadnej patologii. Zdecydowanie wolę mieć mieszkanie w takim bloku niż w starej przedwojennej kamienicy w której jest pleśń oraz grzyb, a w bramach siedzą zaszczani menele. Kupować od dewelopera również nie widzę sensu, w szczególności że w mojej miejscowości nie posiadają wcale lepszej lokalizacji, a wykończenie jest dalekie od moich walorów estetycznych.
Czy czuję się gorszy od innych
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja tam nic do wielkiej płyty nie mam, ale mieszkańcy bywają różni. Najbardziej #!$%@?...iający są chyba stare komuchy, psy ogrodnika, którzy potrafią zwrócić ci uwagę, że za głośno chodzisz po mieszkaniu. Albo zgłaszają każdą większą posiadówkę policji. Po prostu całość bloku traktują jak swoją osobistą własność. Oczywiście nie przeszkadza im to np palić faje przy zsypach na śmieci, bo ich nogi zbytnio bolą by zjechać windą na dół. Windy to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: statystyczna wielka płyta ma rzeczywiście słaby wygląd, ale po termomodernizacji potrafi wyglądać z zewnątrz ciut lepiej. Z klatkami gorzej. Zazwyczaj osiedla z wielkiej płyty są dobrze przemyślane i samowystarczalne. Jest przedszkole, szkoła, przychodnia świetlica park sklepy i dobra komunikacja. Problem jest z sąsiadami jak masz patologie (to przed zakupem da się sprawdzić) oraz z parkingiem. Na nowych osiedlach sąsiedzi to często też patologia ale innego typu - matki roszczeniewe z
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania

Moim zdaniem to po prostu mało komfortowe i chyba bym nie umiała tak mieszkać.
Ewentualnie jakby to było w małym kameralnym cichym i bardzo zielonym mieście to może.

Ale to nie powód do wyśmiewania. Więc nie powiedziałabym siara tylko po prostu słaba opcja do mieszkania i tyle.
  • Odpowiedz