Wpis z mikrobloga

@Zrobiony_bobr: Zauważ, że prymitywni ludzie wierzyli w różne rzeczy, by wytłumaczyć sobie to czego nie rozumieją, a także ze strachu przed śmiercią. W średniowieczu było pełno zabobonów, ludzie wierzyli w magię i takie tam inne rzeczy. Natomiast człowiek w 21 wieku powonien być na tyle świadomy i racjonalnie myślący żeby zdawać sobie z tego sprawę.
  • Odpowiedz
a jak wiadomo większość to idioci, poza tym nieatesistów życie ma jeszcze mniej sensu niż ateistów, bo przecież i tak chodzi o śmierć i spotkanie z wszechmogącym, nie?


@Bloodborn: Pewnie dlatego ludzie wierzący żyją dłużej, szczęśliwiej i zdrowiej niż "mądrzy" niewierzący? Jest takie przysłowie : jeśli coś jest głupie i działa to nie jest głupie.
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: Oczywiście, ponieważ idioci prowadzą beztroskie życie i niczym się nie przejmują w przeciwieństwie do ludzi mądrych. Wierzący wszystko zostawiają w rękach boga a reszta to tylko modlitwa, czują że od nich nic nie zależy bo tak ich nauczono. Porównałbym to do wielu sytuacji gdzie np. młodzi, wartościowi ludzie zostają dotknięci nieuleczalną chorobą; a menel który cały dzień chla i śmierdzi nie może zdechąć.
  • Odpowiedz
[...]by wytłumaczyć sobie to czego nie rozumieją[...]

Natomiast człowiek w 21 wieku powonien być na tyle świadomy i racjonalnie myślący żeby zdawać sobie z tego sprawę.


@WykresFunkcji: dzięki Tobie, moje pytania natury egzystencjalnej zostały rozwiązane! Wlasnie uświadomiłem sobie, że żyjąc w XXI wieku powinienem znać odpowiedź na najważniejsze pytanie ludzkości "po co to wszystko?". Dzięki!! (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: sensem twojego życia jest żyć biednie i nudno, po to by po śmieci zagrać w rosyjska ruletkę. Na świecie jest prawie 3000 wiar. Masz szansę 1/3000 że akurat twoje wyznanie jest tym prawdziwym. Ponadto to jednak ateiści mogą mieć rację, albo ludzie źle zrozumieli znaki Boże i postępują wg błędnych założeń.
  • Odpowiedz
sensem twojego życia jest żyć biednie i nudno, po to by po śmieci zagrać w rosyjska ruletkę.


@VeleiN: widzę u ciebie błąd logiczny oraz brak rozumu i godności człowieka.

nie możesz przecież od tak wiedzieć co jest sensem mojego życia, głuptasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz