Wpis z mikrobloga

@Polinik: spoko, ale po co się tu w ogóle udzielasz? Co to wniosło? Nie obraże się na wykop, jak mi nikt nie udzieli odpowiedzi. Dodałem wpis i w międzyczasie próbuje to sam rozwiązać i gugluje, właśnie w ten sposób optymalizuje swoją pracę, szukam rozwiązania u różnych źródeł.
@entaroadun: Próbowałem to ręcznie sformatować korzystając z "text to columns" ale wtedy wybiera mi tylko jeden wiersz a resztę usuwa.
Tu jest coś nie tak. Czy zaznaczasz wszystkie wiersze przed zastosowanie funkcji? Powinno zadziałać z wybranym tabulatorem jako znak rozdzielający. Jak nie zadziała, to można przetestować eksport csv. A jak nie zadziała - to przygotuj i wrzuć gdzieś taki plik bez wrażliwych danych.
@entaroadun:

W jaki sposób eksportujesz dane? Budujesz pakiet SSIS w Managament Studio przy użyciu opcji Database > tasks> eksport?
Czy masz możliwośc użycia Data Tools?
Jeżeli nie spróbuj wyrzucić dane z SQLa do pliku tekstowego > popatrz w czym jest problem/popraw > zaimportuj txt do excela
@leszekwl: Trzeba naprawdę bardzo dużo złej woli i złośliwości, żeby poradę o makro zinterpretować jakoś poradę o makro w SSMS a nie w Excelu, zwłaszcza jeśli wie się, że w tym pierwszym nie ma makr a w drugim jest.
Zauważasz to, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@leszekwl: Ale taka była intencja tej porady - "masz powtarzalny problem, który utrudnia pracę w Excelu? Nagraj makro.". Nie oceniłem wartości tej porady, ale jako rozwiązanie krótkoterminowe, doraźne wydaje się być ok. ¯\_(ツ)_/¯
@entaroadun: jeśli masz czas, to sprawdź proszę pierwszy wiersz, który się skleja. Możliwe, że jakiś znak, którego nie widać. Dowiemy się, czego unikać przy wrzucaniu danych do Excela.