Wpis z mikrobloga

I need help z diagnozą stuków w daewoo lanosie. Stuki te były ciche i sporadyczne przez miesiąc-dwa, teraz przez ostatni tydzień jest gorzej z każdą jazdą a zrobiłem zaledwie kilkaset kilometrów.

Przy ruszaniu z kołami skręconymi w lewo są 3 stuknięcia, pojawią się one gdzieś z pół sekundy po tym jak koła zaczną jechać.Zatrzymuje się, ruszam jeszcze raz i stuków nie ma. Odkręcam kierownicę trochę w prawo i spowrotem w lewo i znowu 3 puknięcia.
Jadę po rondzie ( koła skręcone w lewo), dodaję gazu, stuknięcie, odpuszczam, dodaję znowu i znowu stuknięcie. Ostatnio zdarza się to też gdy jadę na prostych kołach, na przykład przy wciśnięciu sprzęgła i zmianie biegu.
Kręcę kółka na pustym placu w prawo - sporadyczne stuknięcie. Kręcę kółko na pustym placu w lewo, co każde kółko słychać waleni jakby coś miało odpaść.
Stuki są wyczuwalne jakby pod nogami.

Byłem u mechanika z miesiąc temu kiedy były trochę słabsze, powiedział, że zawieszenie jest w porządku i to maglownica.
Ale czy maglownica może się w tak szybkim tempie rozpadać(kilkaset kilometrów), że z każdą jazdą jest gorzej?

Tydzień temu byłem na stacji kontroli pojazdów i tam pan stwierdził, że maglownica jest ok i to raczej przegub, ale nie wie który i mam jechać do mechanika. Ale z tego co wiem przegub stuka metalicznie a ja mam głuche stuki i nie ma żadnego klekotu ani terkotania.

()

#mechanikasamochodowa #motoryzacja #samochody #daewoo #lanos
  • 9
@errorek95: Taki sam dźwięk miałem w swojej Nexii przy niedokręconych kołach. Tyle, że mi tak napieprzało na prostej, aczkolwiek na początku miałem taki objaw tylko przy ruszaniu. Dokręć koła, bo nawet mega delikatny luz (niewyczuwalny przy ruszaniu rękami kołem) potrafi narobić hałasu.