Wpis z mikrobloga

@Nefalem: po pompie sprzed kilku miesięcy uważam, że jeszcze trochę musi wyhamować. Ciągle jest w trendzie spadkowym, test wyjścia z trendu to okolice 450 - 460 zł. Według mnie pociągnie jeszcze w dół.
  • Odpowiedz
@DeJotWu: Ale czemu musi wyhamować bo nie rozumiem?, Będą dobre wyniki to bedzie i 700zł :). Jest w trendzie bocznym dlatego, że jest "nuda" na spółce i nic sie nie dzieje. Frost (wbrew opini niektórych sprzedaje się super - co jest podkreślane cały czas przez 11b, Moonlighter także pozytywne zaskoczenie), będą nowe informacje to kurs będzie rosnąć nadal do góry.
  • Odpowiedz
@WykopowyInformatyk: jesteś niezdrowo zafascynowany 11bitem. Nie mówie, że to źle ale w inwestycjach przyda się racjonalność.
BTW sprzedałem po 472 ale odkupiłem po 450 niedawno jakiś pakiet i trzymam bo sierpień na 11bit wygląda dobrze.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Masz rację i się do tego przyznaję, zarobiłem w dość krótkim okresie 300% na 11b a wchodziłem naprawdę dużymi pieniędzmi, ciężko tu utrzymać emocje na wodzy. Od samego początku bardzo mocno wierzę w spółkę. Prócz 11B mam także PlayWay kupione nie dawno (), i trochę DINO, lecz ja raczej na spółkach jestem długoterminowo, nie potrafię kręcić kółeczek :).
  • Odpowiedz
@WykopowyInformatyk: poczytaj o emocjach na rynku. Nadzieja, chciwość, strach itp.
Niestety kierując się tymi emocjami nie będziesz dokonywał racjonalnych osądów.
Jak zrobiłeś 300% to dobrym nawykiem jest sprzedać1/3 żeby grać już samym zyskiem. Wiem, że potencjalnie mniej zarobisz, ale może się uspokoisz :P
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Nie bo inwestowanie sprawia mi naprawdę wiele radości a zestresowany i tak będę :), Zarabiam z własnej działalności naprawdę dobre pieniądze a żyje skromnie. Nie są to pieniądze dla mnie niezbędne do życia :), Aczkolwiek racja muszę trochę chłodniej patrzeć na 11B - przynajmniej postarać się :)
  • Odpowiedz
@WykopowyInformatyk: No to pierwsze wymaganie spełnisz do gry na giełdzie - grasz kapitałem który możesz stracić.
Co nie zmienia faktu, ze może warto upłynnić trochę środków i wrzucić w coś innego. Od czasu kiedy Ty kisisz 11bit studios na kursie 480-430 zł to np. PLW po spadku na 120 zł wbiło do 160 zł. Tak samo podobny rajd zrobiło TSG. Nie wykluczone, że za chwile np. CFG zrobi podobny rajd.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: a ja wcale nie dziwię się @WykopowyInformatyk Kupowanie teraz PlayWaya przy tym kursie to trochę ryzykowny interes (wyższy kurs od obecnego miał tylko w maju).
30.08 11Bit wypuszcza raport kwartalny, w którym dowiemy się w końcu jak poszła sprzedaż Frostpunka i Moonlightera, ja bym więc trzymał akcje i się ich nie pozbywał.

Ps. Sam wchodziłem przy kursie 390zł, kiedy przekraczało 520 nadal trzymałem i z perspektywy czasu nawet
  • Odpowiedz
@Saper86: masz racje. PLW teraz jest drogi - nie proponowałem mu wejścia. Wczoraj pisałem o CFG. Tu widać cały czas jeszcze potencjał, choć coraz mniej będzie można zarobić - wczoraj urośli o 8% (w momencie pisania posta byli +3%).
  • Odpowiedz
@szcz33pan: ja tak myślałem o Vivid jak mieli 3 premiery przed sobą. Ludzie na Bankierze zachwycali się w komentarzach nad tą spółką i szacowali ją na ponad 7zł po premierach... a potem nagle zarząd zaczął sprzedawać swoje akcje, by po kilku dniach poszło info o smrodzie po kontroli US, kurs z moich 5,60 (po tyle kupiłem) spadł o 2zł
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Saper86: też rozgrywam vivid. Zyskowny trejd miałem i sprzedałem za 5,40 (kupione po 5 zł przetrzymane jak był po 6,12). Potem faktycznie ubrałem się znów i spadał tak jak pisałeś - ale miałem rezerwę kasy. Kupiłem na panice jak było info o wynikach kontroli skarbowej i już tak nie boli :)
No i CFG to trochę inna historia niż VIVID. Nie chce namawiać. Zobaczymy za miesiąc :P
  • Odpowiedz