Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy Waszym zdaniem osoby,ktore sa razem 6 lat,oboje pracują, powinny miec wspolny budzet na 1 koncie? Wydaje mi sie to niesprawiedliwe, skoro ja pracuje to chce swoje pieniadze wydawac w takiej ilosci w jakiej ja chce,niebieski tak samo, a rzeczy do domu i zakupy kupowac razem. Uwazam ze tak jest fair. Natomiast moja siostra stwierdzila ze skoro niebieski kupil mieszkanie za swoje pieniadze,to i tak powinien zapisac je w polowie na mnie i dawac mi swoja pebsje. jak dla mnie jedyna odpowiedz na to brzmi wtf?! . Jestesmy w narzeczenstwie,a razem 6 lat.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 34
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mamy konta osobiste i jedno wspólne na które razem wpłacamy z góry ustalona kwotę. Prywatny hajs rozwalamy wg własnego uznania, ze wspólnego płacimy za zakupy, wyjścia do knajp etc.
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: ok pozwol mi to wygoglowac dla ciebie i troche cie douczyc

Natomiast zgodnie z art. 33 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do majątku osobistego każdego z małżonków należą:

- przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności ustawowej,
...
Majątek osobisty nie podlega podziałowi po rozwodzie.
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko:

Brat podarował mi działkę w trakcje trwania małżeństwa i pomógł mi razem z rodzicami wybudować dom.


to jest klucz. majatek otrzymales w trakcie trwania malzenstwa, wtedy idzie do podzialu

@xspeditor: nie mam pojecia, ale prawdopodobnie to co spolka zarobi po slubie idzie do podzialu (ale nie jestem pewny, tak na zdrowy rozum tylko)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Co kraj to obyczaj - jeżeli ona i jej partner godzą się na takie rozwiązanie to ich sprawa tak samo jeak twoją sprawą jest jak ty ze swoim niebieskim gospodarujecie pieniędzmi.

U mnie, 6 lat w związku, za 3 m-ce ślub, ja mam swoje konto niebieski swoje a wspólnego konta nie mamy. Czynsz płacimy z jednego konta (różnie bywa z którego) a na życie wtedy idzie z tego drugiego (tak,
  • Odpowiedz
@filozof900: to nie jest klucz. Darowizna zawsze idzie na majątek osobisty, chyba, że darczyńca postanowił podarować do wspólności ustawowej. W sprawie z linku jakby nie fakt budowy domu, to w ogóle nie byłoby mowy o jakimkolwiek podziale działki bo nie jest ona majątkiem dorobkowym.
  • Odpowiedz
Jak się kochacie to wszystko wspólne, jak planujecie i tak się rozejść to trzymajcie się swojego. Małżeństwo jest po to, żebyście m.in. wszystko mieli wspólne, „stali się jednym ciałem i jednym duchem”. Jak macie zamiar dzielić co jest czyje, to daleko tak nie zajedziecie.
  • Odpowiedz