Wpis z mikrobloga

Polskie urzędy!
O 5:30 rano, przyszedłem pod starostwo, żeby zarejestrować samochód.
Jestem 5 w kolejce.
xD
#gownowpis
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wejszlo: fakt, mogłem posłuchać Ciebie, iść na 7:30, poczekać przed automatem do wydawania numerów pół godziny, żeby się dowiedzieć, że dzisiaj nic nie załatwię.
Mogłem też iść jutro i to powtórzyć.
W sobotę wyjeżdżam na 1,5 tyg. I nie będę miał jak tego załatwić.

W sumie to pewnie w ogóle bym tego auta nie zarejestrował, ale przynajmniej nie miałbym zrytego łba... xD

O 5:30 byłem w kolejce, o 9 wyszedłem
  • Odpowiedz
@p1etr4s: a to, że pierwsza osoba była o 4:50 to nie moja wina.
Jak tak dalej pójdzie, to łatwiej będzie kupić iPhone w dniu premiery niż zarejestrować auto.
Dostałem info, żeby przyjść wcześniej, to poszedłem, bo chciałem to dzisiaj załatwić...
  • Odpowiedz
@Vivadis: w de jak masz papiery od poprzedniego wlasciciela, wchodzisz na strone ubezpieczyciela, zawierasz umowe online, dostajesz numer ubezpieczenia emailem. Idziesz do urzedu, podajesz numer ubezpieczenia, urzednik wklepuje w komputer, wyrabia papiery i dostajesz karteczke z numerem rejestracyjnym (wybranym lub losowym). Wychodzisz z urzedu i idziesz sobie gdzies kupic tablice takie jak na karteczce - najczesciej kolo urzedu ale tam najdrozej. jak miales wczesniej zarezerwowany numer rej., to mozesz wyrobic
  • Odpowiedz
@p1etr4s dlatego leasing najlepszy. Wszystkie formalnosci ogarnia leasengodawca. Pan konsultant dowod i tablice sam przywozi do domu i mozna jechac odebrac auto :).
  • Odpowiedz
@Vivadis: Please, w UK można zrobić wszystko online i tablic nie trzeba zmieniać ¯\_(ツ)_/¯ Dokument przysyłają pocztą. Ubezpieczasz też online i w wielu wypadkach nie trzeba nic dosyłać do ubezpieczyciela.
  • Odpowiedz
@majer: Starachowice - powiat starachowicki, kod rejestracji TST.

Modernizują cepik, pewnie jak kiedyś skończą to będzie można przez neta załatwić :)
  • Odpowiedz
@Matka69: dziś robiłem nowe prawko i dowod. Zrobieniem zdjęć, wypełnieniem dwóch wniosków, pójściem do bankomatu i zapłaceniem w kasie całość zajęła mi 45 minut. Easy
  • Odpowiedz
@Matka69 Powiem tak, Bogu dziękuję że ja akurat trafiłem na Wydział Komunikacji w Legionowie, bo jest normalny i wszystko idzie załatwić, w dodatku od niedawna to już elektronicznie. Bo tak jak mam kolegę co ma autokomis na Puławskiej i podpada pod wydział komunikacji Warszawa Ursynów to tylko się zastrzelić. Najbardziej złośliwy, tępy, głupi, szkodliwy i durny wydział jaki można sobie wyobrazić. Na dzień dobry jest kolejka dwie godziny z byle jaką
  • Odpowiedz
@p1etr4s: jeżeli automat pozwala zaklepać sobie numerek na następny dzień to nie widzę problemu. Mogłeś kogoś upoważnić, albo najzwyczajniej w świecie załatwić to wcześniej, opcjonalnie później. Masz 30 dni na rejestracj
  • Odpowiedz