Wpis z mikrobloga

@kowi88 w Łodzi nie ma terminow na rejestrację wizyty online. :)
@p1etr4s jakby Cię szlag trafił, to pewno macie u siebie w mieście ludzi, którzy robią to za Ciebie. Ja wolałem ostatnio babce stówkę zapłacić, ale nie brać dnia urlopu na stanie w kolejce.
  • Odpowiedz
@pcmasterrace: solidna ekipa spod sklepu, swego czasu wysyłała przedstawicieli, którzy wyciągali po kilka numerów i je sprzedawali pod starostwem.
Ale szybko musieli zlikwidować działalność :)

I nie, nie ma rejestracji online, można co najwyżej wyciągnąć numer, iść do domu i przez neta sprawdzać który teraz numer jest obsługiwany.

Co ciekawe, od 7:30 wydają numerki. O 8 już ich nie ma.

W tym momencie, jest nas już 15 osób

xD
  • Odpowiedz
@p1etr4s napisze Ci jak to działa w cywilizacji.
Kupujesz samochód.
Od kupującego dostajesz papier który jednocześnie jest dokumentem potwierdzającym że samochód przeszedł rozszerzony przegląd i jest 100% sprawny, dokument ten służy także do rejestracji. W dokumencie wpisujesz czy chcesz nowe tablice czy chcesz użyć jakiś swoich które posiadasz obecnie. Dokument skanujesz i wysyłasz do swojego ubezpieczyciela który Ci natychmiast robi wycenę i przysyla potwierdzenie zawarcia polisy na nowe auto, jednocześnie sklada w
  • Odpowiedz
  • 4
@p1etr4s u nas we Warszawie ( ͡ ͜ʖ ͡) jakby lepiej: numerki wydają od 8, przyszedlem 8.30 przede mną 20 osób. O 10.30 wyszedłem z tablicami i dowodem miękkim w dłoni, po tygodniu odbiór dowodu twardego też w miarę sprawnie (ok. godzina czekania, a byłem tam przed 17) :)
  • Odpowiedz
  • 12
@Vivadis w mojej cywilizacji działa to tak, że idę na pocztę z prawkiem i dowodem auta i po paru minutach auto już jest moje. Tablic nie zmieniam bo po co? Na stronie mojego ubezpieczyciela wpisuje numer rejestracyjny nowego nabytku i po paru minutach wiem ile będzie miesięcznie ściągał mi z konta. Ostatni mój zakup trwał 5 minut bez żadnej kolejki.
  • Odpowiedz
@p1etr4s: u mnie to jest elegancko, rejestrujesz się na określoną godzinę i dzień, przez telefon lub w rejestracji. Przychodzisz, wołają po nazwisku i jest git.
Tylko to małe miasto to może łatwiej jest ogarnąć.
  • Odpowiedz
@liseq nie żeby coś, ale na Ursynowie rejestrowalem juz kilka samochodów i nigdy nie zajęło mi to dłużej jak 30min wliczając w to czas załatwienia samych formalności w "okienku".
  • Odpowiedz
@p1etr4s: urząd nie jest winny #!$%@? ludzi i przychodzenia o 5;30 xD Też masz zryty łeb skoro tak wcześnie przyszedłeś. Jak te stare baby i dziady w przychodni, ja #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@p1etr4s: Bylem w urzedzie w poniedzialek po dowod rejestracyjny. W niedziele online wzialem sobie numerek na 9:45, do urzedu przyszedlem na 9:40 o 9:46 zostalem zawolany do okienka. Wiec nie wszedzie jest tak zle.
  • Odpowiedz
@p1etr4s u mnie miasteczko 30k, sa numerki z automatu przy wejsciu. W poniedzialek czeka sie ok. 2h w kolejce, a idac w tygodniu sprawe czesto mozna zalatwic od reki. Zmiencie wladze podczas zblizajacych sie wyborow ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@p1etr4s
@Vivadis w Finlandii podobnie to działa. Całe przerejestrowanie samochodu to 10 minut online koszt 6euro. Jedne tablice na stałe na samochodzie. Dowód rejestracyjny drukujesz samodzielnie, chyba że potrzebny gruby dowod aby wyjechać z kraju. Mówię o kupnie samochodu już zarejestrowanego w Finlandii a tylko zmianie właściciela. Nowy albo importowany samochód to trzeba wybrać się do urzędu gdzie można zapisać się na dany dzień i godzinę przez stronę urzędu albo telefonicznie i
  • Odpowiedz