Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie, potrzebuje pomocy odnośnie #emigracja. Chcę wyjechać za granicę do pracy przez agencje. Myślałem o #niemcy i #holandia. Jednak okazało się, że jest wymagane ubezpieczenie przez ostatnie 30 dni by wyrobić kartę EKUZ. Bez tego ani rusz ponoć. Niestety miesiąc temu wyrejestrowali mnie z urzędu pracy i przez ostatni miesiąc właśnie tego ubezpieczenia nie miałem. Czy da radę to jakoś obejść? W sensie nawet wykupić to ubezpieczenie na poprzedni miesiąc? Czy nie mogę wykupić sobie ubezpieczenia turystycznego zamiast tej karty EKUZ?
  • 8
@youngstamper: Wykup sobie ubezpieczenie turystyczne i szukaj agencji, ktora oferuje pomoc w ubezpieczeniu na miejscu. W Holandii ubezpieczenie jest konieczne i nie bedziesz mogl podjac bez niego pracy, wiec wiekszosc posrednikow z Polski oferuje pomoc w formalnosciach, maja nawet jakies znizki za ubezpieczenie grupowe.
@Pacjent: @dyniel: @skitteles: Właśnie ubezpieczenie na miejscu będzie normalnie z pracy i w ogóle, ale jak dzwoniłem do agencji to powiedzieli, że potrzebna jest ta karta EKUZ, a żeby ją wyrobić, trzeba być ubezpieczonym 30 dni wstecz. Nie rozumiem tego za bardzo, skoro i tak na miejscu jest normalne ubezpieczenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@youngstamper: dziwne to co mówili. Jeśli jesteś ubezpieczony, to wystarczy sam numer ubezpieczenia, zanim przyjdzie karta. W najgorszym wypadku płacisz za leczenie a ubezpieczenie Ci zwraca
@dyniel: No właśnie mój tata 3 lata temu pojechał do niemiec, tylko sam bezpośrednio bez udziału agencji i nie musiał żadnej takiej karty wyrabiać, a tutaj baba mnie zaskoczyła trochę. Tym bardziej, że robota nawet spoko, agencja ma dobre opinie i dwoje moich znajomych jest już na liście, a mieliśmy jechać we trójkę.