Wpis z mikrobloga

Nie mogę zrozumieć, jak wiele osób ma sprane mózgu i podąża za modą obrażania powstańców - wieloletnia propaganda i nagonka przynosi efekty.

Przekręca się to tak, jakby to powstańcy zniszczyli Warszawę i wybili warszawiaków, a nie Niemcy. Co to w ogóle za logika? Ktoś pakuje Ci się do domu, terroryzuje ci rodzine, a ty masz to akceptować i siedzieć cicho, bo ten ktoś może wkurzy się jeszcze bardziej?

Szanować należy heroizm i walkę tych ludzi - Zasadność i organizacja tego powstania to inna kwestia, ale nikt nie ma k---a prawa mówić, że powstańcy zniszczyli Warszawę.

#powstaniewarszawskie #warszawa
bohlen - Nie mogę zrozumieć, jak wiele osób ma sprane mózgu i podąża za modą obrażani...

źródło: comment_E0GV3qsNSdKEEaywM8kFKmRYCQ30tay8.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@bohlen: Ta martyrologia po raz kolejny doprowadziła do śmierci tysięcy niewinnych ludzi. Żadne powstanie w historii tego kraju nie skończyło się dobrze. Prsvmatyzm jest kluczem do sukcesu narodów, a nie zbiorowe s---------o w imię idei. I to nie jest moda tylko subiektywna ocena historii do której każdy ma prawo.
  • Odpowiedz
  • 119
@zajety_elektron: Powstańcy zostali wymordowani przez najeźdźców z Niemiec podczas próby obrony swojego miasta. Określenie „zbiorowe s---------o” jest tak samo krzywdzące i nieprawdziwe jak „polskie obozy zagłady” i świadczy o wyjątkowo złej woli albo o wyjątkowym kretynizmie.
  • Odpowiedz
wieloletnia propaganda i nagonka przynosi efekty.


@bohlen: Przecież to tylko zwolennicy tej masakry stosuje powyższe rzeczy, już Anders i większość dowództwa widziało w wybuchu powstania prawdziwą tragedie która kosztowała życie setek tysięcy polaków. A wybuchła jedynie z pychy i arogancji paru osób które chciały udowodnić jakimi to się patłotiami. Trzeba pamiętać o ofiarach ale również uczyć i wystrzegać się błędów tych co to powstanie wywołali.
  • Odpowiedz
@Zuben: nie komentuję zasadności powstania, tylko sprzeciwiam się stwierdzeniom, że to powstańcy zniszczyli miasto


@bohlen: zniszczenie Warszawy, jak również masowe mordy na cywilach były bezpośrednim następstwem powstania. Czego tu nie rozumiesz? Nie byłoby powstania nie było by czystek.
  • Odpowiedz
  • 9
@gnomos: to jest idiotyczna logika - czemu nikt tak nie komentuje powstania w getcie które proporcjonalnie było dużo większa porażka?
  • Odpowiedz
@gnomos Nie, nie było by napadu gdyby Niemcy nie napadli. To tak jak by oskarżać zgwałconą dziewczynę że została zgwałcona i miała celność się bronić.
  • Odpowiedz
czemu nikt tak nie komentuje powstania w getcie które proporcjonalnie było dużo większa porażka


@bohlen: Ty tak serio? Powstanie w getcie wybuchło w końcowym okresie jego likwidacji, czyli mieli wybór powstanie albo obóz. Czy wszyscy mieszkańcy Warszawy też stali przed takim wyborem?
  • Odpowiedz
  • 4
@gnomos: xD ja p------e, nie umiem tego skomentować inaczej.

Rozumiem, ze powstanie warszawskie wybuchło w momencie gdy Niemcy opuszczali już Warszawę, tylko nasi krzyknęli „hej Niemcy poczekajcie!” i o------i powstanie?
  • Odpowiedz
xD ja p------e, nie umiem tego skomentować inaczej.


@bohlen: nie musisz, powiedz mi tylko czy gdyby powstanie nie wybuchło to wszyscy mieszkańcy Warszawy trafiliby do obozów. Tyle mi wystarczy.
  • Odpowiedz
@gnomos: powstanie w getcie nie mialo na celu zwyciestwa tylko zemste i godna smierc w walce. Ci ludzie wiedzieli ze nie ma żadnych szans na przeżycie. Warszawscy cywilie mogliby nie ginąć lub zginąc mniej gdyby nie powstanie warszawskie
  • Odpowiedz
Mnie w ogóle r---------a fakt, że kretyni (inaczej nie potrafię tego nazwać) mówią o zbiorowym samobójstwe z wygodnej perspektywy 70 lat. No bo przecież powstańcy wiedzieli że zginą, Niemcy przekroczą kolejna granicę i będą masowo mordować ludzi, a ruscy zamiast wykorzystać zamieszanie w pierwszych dniach (mogli przecież k---a niskim kosztem zając całe miasto po pierwszych dwóch tygodniach) będą się przyglądać jak Polacy którzy mają jeszcze troche godności wykrwawiają się powoli a Niemcy
  • Odpowiedz
@szeryfe: Co za kretyński wysryw xD

ruscy zamiast wykorzystać zamieszanie w pierwszych dniach (mogli przecież k---a niskim kosztem zając całe miasto po pierwszych dwóch tygodniach)


A słyszałeś o czymś takim jak Stalingrad? Czy Festung Warschau? Chyba
  • Odpowiedz