Wpis z mikrobloga

@jankowski90:
@piorek_upiorek: Inwestowanie w obligacje korporacyjne wiąże się z ryzykiem utraty całości kapitału. Pamiętaj tylko, że takie 5-7% dają wyłącznie spółki, które są bardzo mało wiarygodne. Mają niski rating, więc płacą więcej. "Normalne" spółki dają 1-3%. W takim przypadku lepiej sprawdzą się obligacje skarbowe (mam na myśli te 10-cio letnie).
@piorek_upiorek:
sporo jest tego, ale zgadzam się, że bezpiecznych inwestycji nie ma i nigdy nie będzie.
Sam inwestuję w social lending. Zwrot na niezmiennym poziomie około ~15% przez ostatnie 4 lata (już po wpadkach windykacyjnych).
@piorek_upiorek:
Podstawa to dywersyfikacja - niestety ale moim zdaniem trzeba dysponowac kapitałem minimum 50k by w ogóle o tym mysleć. Ja miałem aktywnych na raz ok. 400-450 pozyczek na kokos.pl, średnio co miesiąc 5 windykacji i tylko jeden miesiąc (przez 4 lata działalności) wyszedłem na minus (padł "pewniak" - prawnik z warszawy któremu pożyczyłem większą kwotę i zysk z pozostałych nie zamortyzował tak dużej straty.
Aktualnie, jako, że kokos zamknął swoje
Szanowni Państwo, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku). W naszej ofercie jest także konto Nest Rodzinne Oszczędności, które nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i kosztami administracyjnymi (w