Wpis z mikrobloga

Witam mirki mam pytanie do zaprawionych korposzczurów najlepiej Kraków i stanowiska księgowo-finansowe

Ja od 3 miesięcy pracuje w korpo w AP. Dostałem 2700 na rękę z samym angielskim. Wydawało mi się to spoko wtedy, bo ja wtedy byłem akurat na 3 roku studiów, wcześniej pracując za minimalną, więc byłem happy bo i hajs był całkiem fair, i pierwsze szlify w korpo do zdobycia, więc na razie jestem happy, ale chciałbym wybadać jak sytuacja w innych korpo.

Ogólnie firma i ludzie spoko, ale sporo osób się zwalnia/ zwalniało bo nie ma za bardzo podwyżek. Podobno to norma w korpo, chociaż póki jestem świeżakiem to jakieś możliwości rozwoju na pewno są.

1)I tu pytanie na jakie zarobki można w krakowskich korpach liczach w zależności od działu ?
Słyszałem, że AP najgorzej, GL najlepiej.
Mógłby ktoś z doświadczenia swojego albo znajomych przybliżyć jak to wygląda na danych stanowiskach w zależności od
stażu i działu ? Nie mówię o jakichś bieda korpach gdzie np. znajomy na start miał 2200 netto - a bardzo duże korpo to było, nazwę z grzeczności przemilczę.
Np. u mnie w firmi do AP przyjęli w tym samym czasie do tego samego teamu mnie i kolegę. Ja świżak w korpo - kolega około rok w innym. Ja 2700 i niższy poziom, kolega 3200 i wyższy poziom. A tak patrząc po tych 3 miesiącach to ogarniamy całkiem podobnie, nawet bym powiedział, że ja chyba troszke lepiej.
I to właśnie

2) Jak wygląda ewentualna zmiana pracy i działu ? Czy jeśli chciałbym zmienić z AP na GL i zacznę składać CVki do GL to zaczynam jak świeżak od zera czy jednak nie patrzą na to aż tak, bo i tak każda firma ma inne procesy i i tak trzeba uczyć na nowo pracownika?
Jakie działy polecacie?
Np. w ABB widziałem ofertę w GL, że albo 6 miesięcy doświadczenia w GL albo 2 lata w AP ?

3) Jakie firmy są godne polecenia jeśli chodzi o hajs (głównie i też atmosferę)? Gdzie warto obserwować oferty?

Z góry dzięki

#pracbaza #korposwiat #krakow
  • 22
@Miyazaki: lol gościu. Komentujesz zmianę pracy, o których nic nie wiesz wymyślając jakieś brednie i odnoszac się do niemiłego postu. Teraz jeszcze rzucasz jakimiś wystawami nt pracy etatowej kiedy obie takie były. Przykro mi, ale jesteś debilem. Nie będę tracił więcej czasu na rozmowę z Tobą.