Wpis z mikrobloga

Witam mirki mam pytanie do zaprawionych korposzczurów najlepiej Kraków i stanowiska księgowo-finansowe

Ja od 3 miesięcy pracuje w korpo w AP. Dostałem 2700 na rękę z samym angielskim. Wydawało mi się to spoko wtedy, bo ja wtedy byłem akurat na 3 roku studiów, wcześniej pracując za minimalną, więc byłem happy bo i hajs był całkiem fair, i pierwsze szlify w korpo do zdobycia, więc na razie jestem happy, ale chciałbym wybadać jak sytuacja w innych korpo.

Ogólnie firma i ludzie spoko, ale sporo osób się zwalnia/ zwalniało bo nie ma za bardzo podwyżek. Podobno to norma w korpo, chociaż póki jestem świeżakiem to jakieś możliwości rozwoju na pewno są.

1)I tu pytanie na jakie zarobki można w krakowskich korpach liczach w zależności od działu ?
Słyszałem, że AP najgorzej, GL najlepiej.
Mógłby ktoś z doświadczenia swojego albo znajomych przybliżyć jak to wygląda na danych stanowiskach w zależności od
stażu i działu ? Nie mówię o jakichś bieda korpach gdzie np. znajomy na start miał 2200 netto - a bardzo duże korpo to było, nazwę z grzeczności przemilczę.
Np. u mnie w firmi do AP przyjęli w tym samym czasie do tego samego teamu mnie i kolegę. Ja świżak w korpo - kolega około rok w innym. Ja 2700 i niższy poziom, kolega 3200 i wyższy poziom. A tak patrząc po tych 3 miesiącach to ogarniamy całkiem podobnie, nawet bym powiedział, że ja chyba troszke lepiej.
I to właśnie

2) Jak wygląda ewentualna zmiana pracy i działu ? Czy jeśli chciałbym zmienić z AP na GL i zacznę składać CVki do GL to zaczynam jak świeżak od zera czy jednak nie patrzą na to aż tak, bo i tak każda firma ma inne procesy i i tak trzeba uczyć na nowo pracownika?
Jakie działy polecacie?
Np. w ABB widziałem ofertę w GL, że albo 6 miesięcy doświadczenia w GL albo 2 lata w AP ?

3) Jakie firmy są godne polecenia jeśli chodzi o hajs (głównie i też atmosferę)? Gdzie warto obserwować oferty?

Z góry dzięki

#pracbaza #korposwiat #krakow
  • 22
  • Odpowiedz
Ogólnie firma i ludzie spoko, ale sporo osób się zwalnia/ zwalniało bo nie ma za bardzo podwyżek. Podobno to norma w korpo,


@Mysciak: chyba w centrach usług wspólnych (wewnętrzny outsourcing najgorszy typ)
  • Odpowiedz
@Kamil_C:
No tak, nasza firma to w zasadzie w Krakowie ma centrum usług wspólnych na cały świat praktycznie, nie znam skrótów ale to chyba SSC, więc chyba to jeszcze nie jest takie złe.
Ale o ten najgorszy typ to kolega w Capgemini opowiadał, że on tak był w tej firmie, ale robił dla innego podwykonawcy tak jakby, - to pewnie o to Ci chodzi.
A najlepszy typ według Ciebie ?
  • Odpowiedz
@Mysciak: jak finanse-księgowość do zrób biegłego rewidenta i ACCA i uciekaj z tych mordowni
Nie wiem co w macie z tym korpo innych firm nie ma? (jak ci bardzo zależy na cv to coś z big4 ale szkoda zdrowia ale można to poraktować jako przygotowanie do rewidenta i acca)
  • Odpowiedz
@Mysciak: centrum usług wspólnych to outsource gdzie klepiesz exele z jednego miesca do drugiego i jesteś kimś mało ważnym kogo można łatwo zastąpic (na start ok każdy potrzebuje expa ale najgorzej zasiedzieć się tam)
  • Odpowiedz
Capgemini opowiadał, że on tak był w tej firmie, ale robił dla innego podwykonawcy tak jakby, - to pewnie o to Ci chodzi.


@Mysciak: to już w ogóle beznadzieja
  • Odpowiedz
Najgorszy rak to chyba BPO( ͡° ͜ʖ ͡°) tam gdzie firma nie robi księgowości dla siebie samej tylko umie dla innych firm znaleźć tak tanich murzynów że nie opłaca im się tego robić. Słyszałem że we Wrocławiu to ludzie w SCC nawet bez problemu 4 kafle są w stanie dostać.
  • Odpowiedz
@Kamil_C: kiedyś prowadziłem księgowość pewnej spolki. Ile było odpowiedzialności, nerwów, srania się z polskim urzędami. Przeszedłem do korpo i cała odpowiedzialność zmyła wielka fala przynosząc większe pieniądze. Każdy medal ma dwie strony.
  • Odpowiedz
@Miyazaki: typie, ale to nie ja to napisałem xd. Oprócz tego, ze oceniasz sytuacje osoby, o której nie masz pojęcia to jeszcze za argumenty podajesz wypowiedzi osoby trzeciej.
  • Odpowiedz
@Miyazaki: Dobra, właśnie pokazałeś ze umiesz czytać. Teraz jeszcze pokaz odpowiednie fragmenty uprawniające Cię do wysnutego wniosku nt mojej pracy
  • Odpowiedz