Wpis z mikrobloga

Jak mnie kuhwa boli, że Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym prawo aborcyjne jest tak rygorystyczne, a planują je jeszcze zaostrzyć. Nawet w tak bardzo wysmiewanej przez Was Ukrainie prawo jest korzystniejsze dla kobiet. Oby tak dalej, #!$%@?.
Interaktywna mapa świata, możemy zobaczyć na niej jak wygląda prawo aborcyjne na świecie.
#aborcja #feminizm #czarnyprotest #neuropa #4konserwy #polityka #zalesie
harpiowata - Jak mnie kuhwa boli, że Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym p...

źródło: comment_TqbxYUqTEnVYlThP1RPSIjpC47SYnWvK.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Satan696 mnie ciekawi, skąd Wy wszyscy bierzecie te kobiety. Zawsze są puste, tępe, zazdrosne, stalkują, robią gównianą atmosferę... serio, gdzie je znajdujecie? Ja miałam przyjemność być dwa tygodnie na praktykach z zespołem składających się z samych kobiet, i było fajnie, nie umiałam odczuć tej atmosfery
  • Odpowiedz
  • 0
@Satan696 w technikum, do którego chodziłam ponad połowę mojej klasy stanowiły dziewczyny. Miałyśmy dużo projektów do wykonywania (grafika here), i jeśli u kogoś miałabym zaobserwować #!$%@? się, to u chłopców - tam regularnie ktoś #!$%@?ł projekt z internetu albo w ogóle nie robił.

@piwniczak misiu kolorowy, po pierwsze - to mapa z 2014 roku, aktualniejszej nie znalazłam, najnowszą masz w linku. Po drugie - już to sprostowalam. Po trzecie -
  • Odpowiedz
Po trzecie - Irlandia w tym roku usunęła zakaz aborcji.


@harpiowata: Nie usunela.
Z konstytucji Republiki Irlandii:

Article 40.3.3º

The State acknowledges the right to life of the unborn and, with due regard to the equal right to life of the mother, guarantees in its laws to respect, and, as far as practicable, by its laws to defend and vindicate that right.
  • Odpowiedz
  • 1
@piwniczak ale rozumiesz, że Irlandczycy zadecydowali, i większością głosów w referendum to prawo będzie złagodzone? Myślisz, że oni te referendum zrobili sobie dla zabawy, a wyniki nawet nie będą wzięte pod uwagę? To nie Polska.
  • Odpowiedz
@harpiowata: Moze bedzie, moze nie, referendum nie bylo zobowiazujace. A jezeli bedzie zlagodzone, to nie wiadomo w jakim stopniu oraz kiedy.
Wiec kolejne klamstwo:

- Irlandia w tym roku usunęła zakaz aborcji.

Oraz myslenie
  • Odpowiedz
  • 0
@piwniczak dalej nie rozumiesz. :) Ustawa jest już przygotowywana przez rząd, więc zniesienie tego zapisu w konstytucji to kwestia miesięcy. Nie rozumiesz również, że sama mapa jest z 2014. Jakie jeszcze państwo ma nielegalną aborcję, oprócz sztucznego tworu pt. Irlandia Północna?
  • Odpowiedz
  • 2
@piwniczak chyba trollujesz.
Zacznijmy jeszcze raz, może zrozumiesz:
- w Irlandii odbyło się referendum dt wykreślenia z konstytucji zapisu o ochronie życia poczętego. Irlandczycy zadecydowali, że chcą go usunąć z konstytucji. Rząd już pracuje nad ustawą, która by go wykreśliła, dlatego śmiało mogę powiedzieć, że w Irlandii aborcja będzie legalna.
Swoją drogą, Irlandia Północna nie jest państwem, jest prowizja pod rządami Wielkiej Brytanii.
  • Odpowiedz
Swoją drogą, Irlandia Północna nie jest państwem, jest prowizja pod rządami Wielkiej Brytanii.

Nie jest niepodleglym panstwem, ale jest krajem:

że Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym prawo aborcyjne jest tak rygorystyczne,

Rząd już pracuje nad ustawą, która by go wykreśliła,

Nie chce mi sie juz weryfikowac tego co piszesz, ale powinnas zdac sobie sprawe, ze wykreslenie czegos z konstytucji nie zmienia ustanowionego ustawowo prawa?
  • Odpowiedz
@harpiowata: Noworodek oraz niemowlę to też nie dziecko, a nie można go zabijac. Poza tym nie ma testów wykrywających zygotę. Pierwsze miarodajne to okolica 5 tygodnia ciąży, kiedy zarodkowi już prawie bije serce.
  • Odpowiedz
Uprawiając seks dopuszcza się ryzyko. Tyle.


@wojtas_mks: Jasne, ale wtedy łatwiej się zyje gdy ma się np. do dyspozycji antykoncepcję awaryjną i w ostateczności możliwość aborcji płodu
  • Odpowiedz
Ale jak się jej w ogóle nie stosuje, to zajść w ciążę o niebo łatwiej. Zgadnij co robią zamiast używania antykoncepcji brytyjskie nastolatki.


@lavinka: Doskonale to wiem. Pisząc to, chciałem zakomunikować, że dlatego jest dodatkowo potrzebna antykoncepcja awaryjna oraz aborcja.
  • Odpowiedz