Wpis z mikrobloga

Jak mnie kuhwa boli, że Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym prawo aborcyjne jest tak rygorystyczne, a planują je jeszcze zaostrzyć. Nawet w tak bardzo wysmiewanej przez Was Ukrainie prawo jest korzystniejsze dla kobiet. Oby tak dalej, #!$%@?.
Interaktywna mapa świata, możemy zobaczyć na niej jak wygląda prawo aborcyjne na świecie.
#aborcja #feminizm #czarnyprotest #neuropa #4konserwy #polityka #zalesie
harpiowata - Jak mnie kuhwa boli, że Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym p...

źródło: comment_TqbxYUqTEnVYlThP1RPSIjpC47SYnWvK.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@TenebrosuS a nie?
"Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?"
Prawicowe podejście do kobiet, czyli najlepiej żeby siedziały w domu, robiły obiad i sprzątały, kariera zawodowa? A po co to? Damska forma nazwy zawodu - pilotka, informatyczka, ratowniczka - a po co to? To samo właśnie z prawem aborcyjnym, to konserwy chcą
  • Odpowiedz
@harpiowata:

No i nazywanie PiSu lewicą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ponieważ pis to skrajna lewica. Zasłużył sobie na to miano ograniczaniem wolności zarówno społecznej jak i gospodarczej.
  • Odpowiedz
  • 6
@cqwtg1355 jeden baner oznacza, że nacjonalizm to lewica, k tho.
Nacjonalizm polega na przekonaniu, że nasz naród jest najlepszy, należy się koncentrować tylko na nim, powinno się przekładać interesy własnego narodu nad inne. Lewica za to poglądowo uważa, że wszyscy są równi, każdemu należą się takie same szanse, nieważne od rasy, religii czy pochodzenia.
  • Odpowiedz
@harpiowata:

Nacjonalizm polega na przekonaniu, że nasz naród jest najlepszy, należy się koncentrować tylko na nim, powinno się przekładać interesy własnego narodu nad inne.

Rasizm i ksenofobia, czyli lewica, ponadto nienawiść do kapitalizmu i wolności osobistej.
  • Odpowiedz
@harpiowata:

Prawicowe podejście do kobiet, czyli najlepiej żeby siedziały w domu, robiły obiad i sprzątały, kariera zawodowa? A po co to?


To ty chyba mieszkasz na wiosce w Polsce Z skoro trafiasz na takie rzeczy, masno
  • Odpowiedz
  • 1
@Satan696 nie, po prostu wchodzę na wykop. Łatwo tu znaleźć takie podejście ;)
Cóż, płci biologiczne są tylko dwie, tu nie ma co zaprzeczać - ale są płci mózgu, i wtedy możesz być trans, genderfluid, kimkolwiek chcesz, serio. I jeśli oni będą prosić, aby zwracać się do nich w jakiejś określonej formie, to zrobię to. Nawet, jeśli będą chcieli abym mówiła do nich "helikopter bojowy".
Skoro płci są równe, to czemu wszystkie zawody mają męska formę, a dużo nie ma damskich? Ostatnio widziałam jakiś screen ze strony, gdzie szukali osób na stanowiska:
- programista
- marketingowiec
-
  • Odpowiedz
Jak mnie kuhwa boli, że Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym prawo aborcyjne jest tak rygorystyczne


@harpiowata: No nie do końca, bo z Twojej mapki wynika, że Irlandia ma bardziej rygorystyczne prawo.
  • Odpowiedz
nie, po prostu wchodzę na wykop. Łatwo tu znaleźć takie podejście ;)


@harpiowata: Witamy w internetach, tutaj o wyznawców malarza też nie problem.

Cóż, płci biologiczne są tylko dwie, tu nie ma co zaprzeczać - ale są płci mózgu, i wtedy możesz być trans, genderfluid, kimkolwiek chcesz, serio. I jeśli oni będą prosić, aby zwracać się do nich w jakiejś określonej formie, to zrobię to. Nawet, jeśli będą chcieli abym mówiła do nich "helikopter bojowy".

No i domagają się swoich odmian jak zie czy tam xie to czemu by zaraz
  • Odpowiedz
  • 1
@Satan696 no a czy ja coś napisałam, że mają się nie domagać własnych nazw zawodów? Jeśli będą chcieli, żeby nie wiem, mówić do nich z końcówką -g, to będę mówić. Będę też mówić informatyg, ratownig. Muszą się niestety liczyć z tym, że nie każdy będzie to akceptował (z niewiadomych powodów), i dopóki nie będą bardzo liczną grupą, to ludzie nie będą tak mówić. A kobiety chyba są liczną grupą, co nie?
  • Odpowiedz
@harpiowata:

Pomyśl też, że niestety w Polsce panuje pewne uprzedzenie co do kobiet w takich "nietypowych" zawodach. Przypomnę Ci nieśmieszny żart - "kobieta informatyk jest jak świnka morska, ani świnka, ani morska".


No nie wiem, ja jestem gorącym zwolennikiem pracy kobiet w IT tak długo jak jest to specjalnie fundowane przez państwo albo kobiety nie zaczną tworzyć gównianej atmosfery i zwyczajnie zaakceptują sytuację taka jaka jest w tych zawodach. No i jako prawdziwa konserwa czasami staram się np koleżankę zainteresować programowaniem bo może się przydać w przyszłym
  • Odpowiedz