Wpis z mikrobloga

Są głupi ateiści, są mądrzy ateiści. Tak samo jest z katolikami. Niektórzy swoich poglądów nie wciskają każdemu i szanują wybór innych. Nie wiedzę potrzeb takich wypokowych wojen. Trzeba po prostu ignorować trolli ze strony ateistów jak i katolików.

  • Odpowiedz
@Kuciniak: a jakie argumenty mają ci dać katolicy? Zdjęcie boga z autografem? Poświadczone notarialnie zeznania świadków ukrzyżowania?
Po prostu nie widzę powodu atakowania kogoś za wściekle za to, że lubi sobie stópki Jezusa pocałować przed wyjściem z domu. Póki nikogo nie krzywdzi niech sobie to robi o klęczy na grochu codzinnie jak ma ochotę
  • Odpowiedz
zwalczaniu zabobonów, które nie służą rozwojowi cywilizacyjnemu.


@fegwegw: a z tym się też nie zgodzę, gdyż wielu sławnych naukowców i odkrywców było katolikami. Nie wiem jak bycie katolikiem i postęp cywilizacyjny się gryzą. Katolicy to nie Mormonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_lay_Catholic_scientists
Tak, freethinkerzy moga pisać swoje ataki na katoli na urządzeniach, które mają dzieki m.in. katolom ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamien23: Nie mówię o dowodach, a o dyskusji. Na przykład ja może jestem zbłąkana duszyczką i chciałbym żeby mnie jakoś przekonano do kościoła.
  • Odpowiedz
Na przykład ja może jestem zbłąkana duszyczką i chciałbym żeby mnie jakoś przekonano do kościoła


@Kuciniak: ale wiesz, że wiara polega na tym ze sam w coś wierzysz bez dowodów i argumentów? Na przykład - wierzysz że jestes lepszy od katoli, chociaż nie ma żadnej naukowej miary, do mierzenia " bycia lepszym" Czysta wiara, nie poparta nauką
A jak chcesz się przekonać do katolicyzmu, to może spróbuj w miejcu w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@kamien23: czyli chcesz mi powiedzieć, że ci wszyscy misjonarze są w sumie po nic no bo powie tylko: ej musisz uwierzyć w mojego Boga, nie? No trudno elo.

Masz po prostu wierzyć, nie zadawaj pytań i nie kwestionuj wiary jest tak bo tak i już. To czemu nie wierzyć w Zeusa? Czym się różni Zues od Jezusa?
  • Odpowiedz
Masz po prostu wierzyć, nie zadawaj pytań i nie kwestionuj wiary jest tak bo tak i już. To czemu nie wierzyć w Zeusa? Czym się różni Zues od Jezusa


@Kuciniak: nic takiego nie napisałem.
Wierz w sobie Zeusa i Cthulhu i spagetti potwora. Ale pozwól też to robić innym.
A wysrywy atakujące katoli to nie dialog a wysrywy
  • Odpowiedz
@kamien23:
Ja trochę nie rozumiem tej zajadłości w stosunku do chrześcijan. Wystarczy spojrzeć jaka religijna #!$%@? #!$%@? się w innych krajach (bliski wschód, Indie, Chiny) i można bardzo szybko dojść do wniosku, że chrześcijanie to są bardzo spoko ludzie i mogło być sto razy gorzej xD.
  • Odpowiedz
@Flypho co do zajadłości w stosunku do chrześcijan, to spowodowana jest tym, że to dotyczy osób z polski, religijna #!$%@? w innych krajach mało obchodzi większość osób tutaj, chodzi o to żeby nie dopuścić u nas do tego, co dzieje się w miejscach które wymieniłeś, a wszystko zmierza w tym kierunku
  • Odpowiedz
Znowu rzekomy ateista atakuje innych ateistów, drugi dzisiaj xD tylko wkleję, co już pisałem:

Najgorsi są tacy niby ateiści, którzy plują na innych ateistów na każdym kroku. Podejrzewam, że to jednak wierzący, podszywający się, albo krypto ateiści - czyli srający ze strachu, że Bóg może istnieć, ale są skończonymi leniami, nic nie robią w kierunku wiary, więc wygodniej im po prostu powiedzieć, że są ateistami.

Tutaj naprawdę nie ma czego udowadniać, kościół i ludzie wierzący mają nieporównywalnie większy wpływ na innych, w szczególności na dzieci, niż jakikolwiek ateista będzie kiedykolwiek miał szansę.

Choćby
  • Odpowiedz
chodzi o to żeby nie dopuścić u nas do tego, co dzieje się w miejscach które wymieniłeś, a wszystko zmierza w tym kierunku


@blazejostm:
Zmierzamy w tym kierunku? Nawet KK nie zmierza w tym kierunku, raczej odwrotnym.
  • Odpowiedz