Wpis z mikrobloga

jeśli mnie dopadnie, zamiast się z sobą pieścić, pójdę do lekarza po receptę. Choroby się leczy.


@gaimans_death: po pierwsze, o ile byś do siebie w ogóle dopuszczał myśl, że jesteś chory. Po drugie, zapewne miesiącami byś zwlekał, bo takie rzeczy jest bardzo łatwo powiedzieć, ciężej wykonać, gdy trafi się to tobie. Osoba chora raczej rzadko chce gadać o tym, co w niej siedzi, potrafią się nie otworzyć nawet przed przyjacielem, co
@CichyGlosZTyluGlowy: nie chodzi o to, ze trzeba traktowac takie osoby jak special snowflake, tylko zwracam uwage jakie wyrazenia nie pomagaja, a wrecz szkodza i uniewazniaja trudnosci z jakimi boryka sie psoba z depresja. Osoba, ktora ma z tym problem nie uwaza to za powod do dumy. Ogarnij sie to pusty frazes, ktory nic nie wnosi do poprawy stanu chorego.
@paintingskywithstars w czasach gdy depresja jest modą niestety brakuje jakiś porad jak stwierdzić czy ktoś znajomy ma depresję a kto użala się nad sobą lub szuka wymówek. Niestety ale większość tych tekstów nie oferuje rozwiązań a jedynie atencję. Świetnie by się to sprawdzało lata temu wśród moich nastoletnich koleżanek które wiecznie miały depresję ale chyba dla dorosłych niespecjalnie, zwłaszcza jeśli nie jest to bardzo bliska osoba
@caos: nie jestem materialistą, a ten świat nie daje żadnego niematerialistycznego sensu życia, poza wychowywaniem dzieci i marzeniami, ale sprowadzanie dzieci na ten świat jest chore a marzenia są raczej ponad tym światem

obiektywnie mówiąc, nie chcę żyć, nie prosiłem o to, nie podoba mi się ten świat, powtarzam swoje zajęcia, rozwijam się, jednak życie to nie jest coś co chcę robić w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°