Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze studiami... ()
Trzeba coś wcześniej kupić, nie wiem jakieś zeszyty czy książki czy wszystko się później dowiemy?
Jak się idzie na pierwszy semestr to trzeba się logować na jakieś grupy czy cos? Czy jesteśmy z automatu gdzieś przydzieleni?
Wyjaśnia nam na początku wszystko, czy mieliśmy wszystko wiedzieć sami w sensie sprawy organizacyjne itd.

#studia #studbaza
  • 67
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@OstryKepucz: będziecie pewnie mieli zajęcia godzinne gdzie wszystko opowiedzą, jak jest z logowaniem do różnych systemów. Chociaż możliwe że jeśli dostałeś się na studia, to wszystko masz w mailu.

Książki xd zależy od uczelni, ale może da się wypożyczyć, chociaż studenci są fanami xero (no bo jest różnica 15 a 60zł).

I generalnie potrzebujesz zeszytu i długopisu, ew kartki A4 z drukarki bo tanio.
@Paczek_w_masle: nic nie ma w żadnym e-mailu są tylko sprawy związane z rekrutacja :/
PS. Czy o książkach jakich i co dowiemy się już na wykładach?
(Wybacz że tak dopytuje, ale nie chce się dowiedzieć że wszyscy już wszystko mają a ja tylko długopis XDDD)
@OstryKepucz: spokojnie. Zależy w sumie od uczelni, a nawet od wydziałów na tej samej uczelni ;)

Książek nie musisz kupować, chociaż w semestrze okaże się, że jakieś skrypty 'jedyne słuszne' są potrzebne. Zwykle starsze roczniki prowadzą wyprzedaż w październiku, a jak nie to w sieci na bank są skany (no chyba, że jest to jakiś kierunek bardzo książkowy, to inna bajka, ale wtedy walczysz o egzemplarz w bibliotece).

Na początku czasami
@Mashe: dziękuję za tak obszerna wypowiedź ()
Ale patrząc na swój syllabus w pierwszym semestrze nie mam nic do wyboru (żadnych przedmiotów), ale nie chce mi się wierzyć że wszyscy mają razem bo to kilkaset osób :/ Dlatego chyba powinny być jakieś grupy po kilkadziesiąt osób, chyba że wszyscy mają razem XD

Edit: Na umowie pisze że wszystko zostanie podane w ostatnim tygodniu września
@OstryKepucz: no i super, od razu mniej stresu :)
A z tymi grupami, jak zobaczyłam przed pierwszym semestrem plan zajęć ze strony to myślałam że padnę (7-21 pn-pt), ale się okazało, że jest właśnie po kilka grup z każdego kursu (laby po 14 osób, ćwiczeniowe 24-30, etc), tylko wykłady są razem. Daje to spore pole manewru, bo jak masz szybko zapisy (kolejka obowiązuje, żeby serwer nie padł jak się wszyscy rzucą)
@OstryKepucz: ja też się tym przejmowałem w zeszłym roku ale tak naprawdę wszystko wychodzi w praniu. Trudno podać jakieś uniwersalne informacje, bo różni się to w zależności od uczelni/wydziału/kierunku/przedmiotu. Popytaj starszych roczników najlepiej. I nie kupuj żadnych książek na zapas (chyba że po prostu sam chcesz dla siebie). Nikt od ciebie nie będzie oczekiwać że wszystko będziesz wiedzieć. A najważniejsze rzeczy typu zapisanie się na przedmioty w usosie, ogarnięcie biblioteki itp
@OstryKepucz nie przejmuj się tym tak. Zeszyt do studiów wystarczy, jeśli koniecznie chcesz trzymać porządek, to możesz mieć od każdego kursu osoby, ale nie polecam, strata papieru, literatura nie jest wymagana, ale jeżeli jakąś chcesz, bo interesujesz się tematem to wykładowcy podają na pierwszych zajęciach. Co do systemów to są zajęcia organizacyjne na początku i tam masz podane większość rzeczy, które powinieneś wiedzieć. A, jeszcze protip, najlepszym źródłem informacji na studiach są