Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy to cos ze mna jest na halo albo z ludźmi.
Level 21. Pracować zacząłem w wieku 18 lat zaraz po rzuceniu szkoły (nie odnajdowywałem się w systemie edukacji) i poszedłem do LO zaocznego gdzie spotkałem normalnych dorosłych ludzi z którymi można normalnie pogadać a nie tylko melanże, insta, snap i inne gunwa. Spotkałem tez 3 osoby w swoim wieku i każdy ma tam swój plan na działanie. Też mam swój plan na przyszłość, za rok-dwa lata chcę otworzyć swój własny biznes. Mam już trochę ładnych oszczędności zebranych przez te 3 lata + trochę akcji w tym CDP + krypto, wszystko kupowanych w 2016 za pieniądze z 18 urodzin (tak zaryzykowałem). Ale nie o tym. Prace zmieniam jak rękawiczki bo nie lubię siedzieć wiecznie w jednym miejscu. Przeważnie jestem w jakieś pracy miesiąc lub 2 maks i zawsze biorę zlecenie bo jako że mam jeszcze status ucznia to więcej na zleceniu zarabiam ( ͜͡ʖ ͡€)
No i jakoś tak wyszło że 5 miesięcy temu wziąłem sobie UoP w dużym korpo mnie przyjęli do segregowania, układania papierków itd. i właśnie chcę zrezygnować bo wkurza mnie to że spędzam praktycznie cały dzień w pracy + 2h schodzi na dojazdy w korkach (po ponad 1h w każdą stronę). Kieras do mnie co ty #!$%@?, czemu chcesz rezygnować skoro za miesiąc dostaniesz umowę na czas nieokreślony. Co z tego skoro zarobki to 2300 brutto...praca w miarę lekka ale dojazdy wykańczają.
Najlepszy był rok 2017 gdzie dostałem 13 pitów ( ͡º ͜ʖ͡º) Rodzice do mnie czemu rezygnuję skoro w końcu dostałeś stabilną pracę. Jak wytłumaczyć ludziom że nie chcę #!$%@?ć w jednej firmie X lat? Naprawdę nie potrafię. Lubie zmiany i robić nowe rzeczy a nie monotonnie za stałą stawkę. Może mi ktoś też wytłumaczyć co jest zajebistego w UoP? Bo dla mnie jest to podpisanie paktu z kierownikiem na to że może Ci założyć smycz. Jak patrzycie na osobę co ciągle zmienia pracę? Takie przemyślenia
#praca #praca #pytanie #przemyslenia #pieniadze #inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 49
właśnie tak działają janusze i grażyny z HR. Podejście a la homosovieticus.
Młody jest koleś, a ty zabraniasz mu zmieniać pracę? XD
@4kroki: skoro jednego roku dostał 13 pitów, znaczy pracował w 13 miejscach. Serio chciałbyś takiego pracownika który #!$%@? po miesiącu! Firmy chcą raczej kogoś kto popracuje przynajmniej rok, żeby przynajmniej jakoś popracował, bo przez miesiąc to #!$%@? go nauczysz. Włożysz wysiłek w wyszkolenie gościa, a on zaraz #!$%@?. To
Nie, ale na tyle mam poukładane w głowie, że od samego początku kariery ukierunkowuje się mniej więcej branżowo - w moim wypadku branża techniczna - konstruktor. I #!$%@? każda porządniejsza firma z tej branży miałaby w dupie pracownika, który pracuje po 1-2 msc w biurze bo to świadczy, że albo jesteś totalnym zjebem albo robisz se jaja z pracodawcy. elo


@Szafa23: Ta tylko gościu nie ma żadnego wykształcenia i raczej szuka
Też mam swój plan na przyszłość, za rok-dwa lata chcę otworzyć swój własny biznes.


@AnonimoweMirkoWyznania: Będziesz pracował kilka godzin dłużej z czego połowa to będzie użaranie się z urzędami i papierami.

Lubie zmiany i robić nowe rzeczy a nie monotonnie za stałą stawkę. Może mi ktoś też wytłumaczyć co jest zajebistego w UoP?


@AnonimoweMirkoWyznania: Zrozumiesz jak będziesz się sam utrzymywał i miał zobowiązania.
@AnonimoweMirkoWyznania: L4. Gdyby nie to nigdy nie pchałabym się w UoP a tak to jedyny powód dla którego ją chcę. Mam niestety za słabe zdrowie na uczciwe normalne umowy gdzie płacą mi za to co zrobię. Ech, dużo bym dała za możliwość rezygnacji z emerytury.
Jakbym widział Twoja cv z tyloma pozycjami i pracą nie dłuższą niż 2 msc to od razu bym #!$%@?ł na śmietnik


@Szafa23: Widzę, że mamy tutaj obecnego lub przyszłego janusza biznesu, właściciela Januszexu.