Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy to cos ze mna jest na halo albo z ludźmi.
Level 21. Pracować zacząłem w wieku 18 lat zaraz po rzuceniu szkoły (nie odnajdowywałem się w systemie edukacji) i poszedłem do LO zaocznego gdzie spotkałem normalnych dorosłych ludzi z którymi można normalnie pogadać a nie tylko melanże, insta, snap i inne gunwa. Spotkałem tez 3 osoby w swoim wieku i każdy ma tam swój plan na działanie. Też mam swój plan na przyszłość, za rok-dwa lata chcę otworzyć swój własny biznes. Mam już trochę ładnych oszczędności zebranych przez te 3 lata + trochę akcji w tym CDP + krypto, wszystko kupowanych w 2016 za pieniądze z 18 urodzin (tak zaryzykowałem). Ale nie o tym. Prace zmieniam jak rękawiczki bo nie lubię siedzieć wiecznie w jednym miejscu. Przeważnie jestem w jakieś pracy miesiąc lub 2 maks i zawsze biorę zlecenie bo jako że mam jeszcze status ucznia to więcej na zleceniu zarabiam ( ͜͡ʖ ͡€)
No i jakoś tak wyszło że 5 miesięcy temu wziąłem sobie UoP w dużym korpo mnie przyjęli do segregowania, układania papierków itd. i właśnie chcę zrezygnować bo wkurza mnie to że spędzam praktycznie cały dzień w pracy + 2h schodzi na dojazdy w korkach (po ponad 1h w każdą stronę). Kieras do mnie co ty #!$%@?, czemu chcesz rezygnować skoro za miesiąc dostaniesz umowę na czas nieokreślony. Co z tego skoro zarobki to 2300 brutto...praca w miarę lekka ale dojazdy wykańczają.
Najlepszy był rok 2017 gdzie dostałem 13 pitów ( ͡º ͜ʖ͡º) Rodzice do mnie czemu rezygnuję skoro w końcu dostałeś stabilną pracę. Jak wytłumaczyć ludziom że nie chcę #!$%@?ć w jednej firmie X lat? Naprawdę nie potrafię. Lubie zmiany i robić nowe rzeczy a nie monotonnie za stałą stawkę. Może mi ktoś też wytłumaczyć co jest zajebistego w UoP? Bo dla mnie jest to podpisanie paktu z kierownikiem na to że może Ci założyć smycz. Jak patrzycie na osobę co ciągle zmienia pracę? Takie przemyślenia
#praca #praca #pytanie #przemyslenia #pieniadze #inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 49
@MagnitudeZero: Buahahaha, nie ośmieszaj się. Piszę jak jest. Jeżeli chcesz konkretną pracę i stanowisko to pracodawca nawet nie spojrzy na te wypociny na Twojej kartce, po cholere mu ktoś kto pracuje po 2 msc i ucieka? A jeżeli chcesz robić w kfc, mcdonaldzie czy innych tego typu prac to możesz zmieniać co 2 tyg.
@AnonimoweMirkoWyznania: I standardowo... Ani Ty nie masz racji, ani ci co cie przekonuja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ma co trzymać na siłe gównianej roboty, tylko dlatego że UoP. Jeśli ci to nie pasuje to oczywiście, uciekaj.
Z drugiej strony to że według ciebie UoP to "smycz" to też bzdura. Wszystko zależy od tego jaką pracę znajdziejsz i co wynegocjujesz.
UoP here i elastyczne godziny, praca z
UoP to może i stabilizacja, ale przede wszystkim nuda i na dłuższą metę konformizm. A co do konkretnego przypadku to to żadne pieniądze, więc tym bardziej uciekaj. Trzeba się szanować.
@AnonimoweMirkoWyznania: radzę w końcu w którejsć pracy posiedzieć dłuzej, np. w korpo albo gdzie indziej, gdzie się nie przemęczysz a stanowisko utrzymasz, ponieważ rekruterzy albo inne firmy mogą nie być chetne by Cie zatrudnić, w sumie tym potwierdzasz swój młodzieńczy wiek :D
@AnonimoweMirkoWyznania: częsta zmiana pracy spoko, ale co miesiąc/dwa? Oo w normalnych firmach pierwszy miesiąc masz szkolenie czyli nic nie zarabiasz dla firmy, drugi/trzeci miesiąc to taki okres próbny co też raczej wychodzisz na zero/minus/plus. Co do UoP też mam takie zdanie że nie potrzebne, chyba że potrzebujesz stabilizacji, lub masz już fajny dochód
Jakbym miał po 2300 brutto, to też bym skakał z roboty do roboty. Wyobraź sobie, że w tym korpo dostajesz 10k brutto i wtedy taka UoP dużo lepiej wygląda.