Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie!
Kiedyś za gówniaka jeździłem na rolkach- były to lata 2000-2004, lecz z powodu tego, że z nich wyrosłem, a moich rodziców nie było stać na kupno kolejnych używanych rolek musiałem to porzucić.
W związku z powyższym: chciałbym zacząć jeździć na nowo i spróbować jazdy nieco bardziej agresywnej po mieście ii na skateparkach. Nie ukrywam, że trochę się boję, wiecie: nogę sobie złamię czy też ramie wybije. Cykam się ze względu na wypadek, który miałem na snowboardzie jakieś 8 lat temu gdzie spędziłem z urazami w szpitalu prawie miesiąc i mam chyba jakieś lęki.
Do odważnych świat należy więc chce spróbować takiej zabawy i w miarę możliwości relacjonować to jak mi idzie nauka takiej jazdy tutaj na mikroblogu, a przy okazji pewnie będę nagrywał swoją naukę (uwielbiam nagrywać i robić zdjęcia więc to też pewnie dlatego).
Tu pojawia się moje pytanie: Czy kupić używane, czy iść w nowe? W końcu zapał może mi spaść i będą się one kurzyć. Tylko jakaś konkretna marka? Jak zacząć taką jazdę? Samą jazdę ogarniam bardzo dobrze, ale boję się schodów, wysokich skoków, o rampach i railach nie wspominając.
Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanych?
Jeśli jest tutaj ktoś to lubi taką zabawę i może mi coś podpowiedzieć to będę wdzięczny za pomoc, gdyż czytając niektóre poradniki na internecie czuję się jakbym czytał instrukcje obsługi bombowca B-2 w języku węgierskim, przekładanym przez hindusa mieszkającego w Japonii.

#rolki #sport #sportyekstremalne #pytanie #motywacja
  • 13
  • Odpowiedz
@szubik: Nie jeżdżę osobiście, ale ja bym poszedł w nowe, a z wyborem to kwestia oczytania trochę i przymiarki. A nie miej lęków, ja miałem wycinaną przepuklinę z kręgosłupa, pół roku przykuty do wyra, potem ponad rok zakazu trenowania czegokolwiek (pół życia spędziłęm na siłowni) a teraz #!$%@? Krav Mage i żyję ;)
  • Odpowiedz
@szubik: było już dużo postów na temat jakie rolki kupić (°°
Nie mniej jednak wszystko zależy od tego jakim dysponujesz budżetem. Lepiej kupić nowe.
Cenowo: Oxelo MF500 < Seba FRX < Powerslide Pro Red ( ja mam takie i moge polecić ^^ )
Powyżej 1000 myślę że się nie opyla na początek :)
  • Odpowiedz
@szubik: Dziś pod tagiem #rolki wkleiłem zdjęcie swoich Sway jak chcesz agresiwy. To bardzo porządne rolki i sporo miejsca na stopę więc rozpatrz tę propozycję. A czy używane? A czemu nie, liner wypierzesz, sprawdź czy koła nie popękane bo ludzie skaczą i tyle.
  • Odpowiedz
@4x80: Pożyczyłem dzisiaj rolki od znajomego by zobaczyć czy umiem jeszcze jeździć i wiesz co? NIE UMIEM.
Jednak to się zapomina, tyle razy się wywróciłem, iż czułem się jak początkujący.
Nakręciłeś mnie bardzo pozytywnie na nowo do tego sportu i zaraz zacznę szukać jakichś używek, bo nowe zarżnę szybko.
I chyba serio będę to nagrywał i pokazywał swój powolny progres!
  • Odpowiedz
@szubik: Jak się boisz kontuzji (nie wiem ile masz lat, ale jeśli więcej niż 25, to całkiem słusznie, bo złamania tak szybko się nie goją) to zainwestuj też w ochraniacze. Najistotniejsze są nadgarstki, potem kolana, potem łokcie.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: Ochraniacze będą na 100%! O tym dlaczego boję się trochę pisze w poście. Aczkolwiek zaraz znowu idę sie przejechać, bo zostałem pochłonięty przez to!
  • Odpowiedz
@szubik: A ja wszystkim powtarzam, że jak mając 26 i po 11 latach nie jeżdżenia na rolkach jak zakupiłem sobie kolejne roleczki to jakbym jeździł wczoraj xD Cholera kłamałem! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz