Wpis z mikrobloga

@marysianka Rozmawiają dwa komputery.
-Ty wierzysz w życie po odłączeniu zasilania?
-Jasne, coś musi tam być
Po czym przychodzi informatyk, odłącza zasilanie i tyle z życia po odłączeniu zasilania xD
  • Odpowiedz
  • 0
@marysianka nawet pod względem czysto technicznym to c-----a metafora, płody dużo ze świata zewnętrznego odczuwają, dźwięki dotyk takie tam pierdoły.
  • Odpowiedz
@marysianka: Ogólnie to zauważyłem, że ślepa wiara w to, że się ma bezsprzeczną odpowiedź na tematy typu "czy jest życie po śmierci", "czy Bóg istnieje" to domena ludzi mało inteligentnych.
Inteligentni całe życie mają wątpliwości, całe życie trafiają się jakieś "za" i "przeciw"...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@marysianka: abstrahując już od tego mema, który rzeczywiście najmądrzejszy nie jest, to tak na prawdę niewiele wiemy o życiu i naszym świecie. Wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy i jesteśmy pewni tego co wiemy, ale tak na prawdę cały czas się uczymy, cały czas szukany odpowiedzi. Pomyślcie jakie mieliśmy pojmowanie świata te np. 200 lat temu, jakie mamy teraz, a jakie będziemy mieli za kolejne 200 lat.
Za malutcy
  • Odpowiedz
@Lucy01: Mówisz "szanujmy się", a tuż przed tym nazywasz Boga "dziadkiem w chmurach", co jest ewidentnym brakiem okazania szacunku dla ludzi wierzących. To niezłe "szanujmy się" :)
  • Odpowiedz
  • 0
@majkkali wybacz w takim razie, że niedoprecyzowałam, w znaczeniu szanujmy samego siebie, bo imo taka logika obraża ludzką inteligencję. Mimo wszystko myślałam, że się w czymś innym pomyliłam ;)
  • Odpowiedz
@Lucy01:
Uważasz, że wiara obraża ludzką inteligencję? Pozwolę się nie zgodzić.
Wręcz przeciwinie - uważam, że wiara nie ma nic do inteligencji. Znam wielu ludzi wybitnie inteligentnych, a wierzących. Mała wyobraźnia oraz skeptycyzm to cechy ludzi prostych.
  • Odpowiedz
  • 1
@majkkali a brak umiejętności krytycznego myślenia, brak logiki, odsuwanie od siebie niewygodnych faktów, błędy poznawcze to również cechy ludzi prostych, choć z tym sceptycyzmem się w zupełności nie zgadzam. Sceptyk to osoba, która w krytyczny sposób ocenia trafiające do niego informacje, nie mów nawet, że to cecha ludzi prostych xD wszyscy naukowcy dawni i dzisiejsi są przynajmniej w pewnym stopniu sceptykami. To jest właśnie cecha ludzi inteligentnych.
  • Odpowiedz
@marysianka: Ciekawe, co mu dała ta wiara w mamę? XD Przecież i tak by dostał jeść przez pępowinę a potem się urodził, ale oprócz tego ma jeszcze tęgie rozkminy zamiast cieszyć się ostatnimi błogimi chwilami w wodach płodowych XD
  • Odpowiedz