Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Założyłem nowe konto co by się trochę udzielać pod tagiem #rozwojosobisty czy #wychodzimyzprzegrywu i od razu nie zostać zdemaskowanym przez jakiś znajomych którzy tutaj zaglądają.

Docelowo mam zamiar zamieszczać codziennie przynajmniej jeden wpis, który będzie swojego rodzaju podsumowaniem minionego dnia i jednocześnie jakiś planem na kolejne oraz rozliczeniem z postawionych wyzwań za przykładem @mojezyciebedzieok i kilku jeszcze mirków.

Muszę się zastanowić najpierw na czym mi tak naprawdę zależy i jakie chcę sobie wyznaczyć cele - te małe i te duże.
Nie chcę znowu rozpisać się i od razu pierwszego dnia zrobić długą listę rzeczy do poprawki,bo to nigdy nie działa. No, może przez pierwsze dni gdy mamy jeszcze jakąś motywację.
Chcę powoli, ale systematycznie dążyć do tego co jest dla mnie w życiu wartościowe i chcę się wyrwać ze schematu przed którym broniłem się wiele lata, a nawet nie wiem kiedy, ale w niego wpadłem - ciężka, stresująca praca, zarobki nieadekwatne do ponoszonej odpowiedzialności, brak czasu i energii na realizację samego siebie, znacznie za duże wydatki, brak celów, przemijanie dzień za dniem...

Kiedyś spędzałem dużo czasu w sposób jaki lubię i robiłem rzeczy które lubię (czytanie, wędrówki po górach, spotkania ze znajomymi, planszówki, rpg, jazda na rowerze, zdalnie sterowane samoloty i marzenie o fpv, akwarystyka, podróże małe i duże, granie na Pc czy interesowanie się technologią, wizje przyszłości, film... oj dużo filmów w swoim czasie). Chcę bardzo do czegoś wrócić lub znaleźć nowe hobby, pasję. Aktualnie nie mam nic takiego.

Mam jakieś tam sukcesy i widzę, że jestem w znacznie lepszym miejscu niż kilka lat temu gdzie byłem zatopiony po uszny w takim gównie jak #depresja #fobiaspoleczna ,ale w między czasie zatraciłem swoje wartości i priorytety. Niby tłumaczę sobie, że droga którą podążam od dwóch lat ma mnie do nich doprowadzić, ale mam spore wątpliwości, bo zamiast być szczęśliwym jest wręcz przeciwnie.

Pora zrobić jakiś plan i zacząć walczyć z tym co mi przeszkadza. Może dobrym pomysłem będzie spisanie co jest dla mnie ważne w życiu i czym chcę się kierować oraz druga lista z rzeczami które mi się nie podobają i które chcę zmienić.

Na pewno muszę znaleźć balans między pracą, a swoim życiem, zmienić swoje dni wolne od pracy w coś produktywnego, a nie tak jak teraz siedzenie w mieszkaniu i oglądanie YT przez cały dzień. Chcę również wyrobić w sobie żelazną dyscyplinę, ale w tym może pomogą mi drobne nawyki których chcę się nauczyć i o których postaram się napisać w przyszłości.

Jeśli ktoś będzie chciał mi towarzyszyć w zmianie mojego życia na lepsze, pełniejsze, bardziej wartościowe, które będzie wypełnione radosnymi momentami, spełnieniem i takim prawdziwym, pierwotnym szczęściem, to zapraszam - będzie mi bardzo miło.
#rozwojosobisty #rozwoj #coaching i również #wychodzimyzprzegrywu czy #przegryw bo moim największym sukcesem od czterech lat jest związek, którego nigdy się nie spodziewałem, a jednak w wieku 24 lat znalazłem tę drugą połówkę :) Może w niektórych wpisach zagłębie się trochę w to co pomogło mi poradzić sobie w gównie w którym siedziałem i co sprawiło, że udało mi się znaleźć tę Jedyną.

#intothewildlife <---- czarnolistuj jak nie chcesz mnie tu już widzieć
  • 1