Wpis z mikrobloga

Są jacyś zainteresowani jak wykonać podobne zdjęcie? Może ogarnąłbym jakiś mini poradnik... Sam jestem amatorem i uczę się cały czas na błędach, no ale efekt wydaje mi się ostatecznie całkiem przyzwoity - do dobrego to mu wiele brakuje. Co najlepsze, sprzęt żeby wykonywać podobne zdjęcia nie musi być wcale górnych lotów, co więcej większość z was ma taki pewnie do dyspozycji. Być może kogoś to zainteresuje, więc sam będzie miał okazję się przekonać, że do wykonywania podobnych zdjęć nie są potrzebne jakieś większe pieniądze.
#fotografia #tworczoscwlasna #mojezdjecie #hobby #fotografia no i zdjęcie powstało przy okazji wczorajszego zaćmienia więc wołam również #zacmienieksiezyca i sam #ksiezyc, może #astronomia, #nocneniebo!
braksnu - Są jacyś zainteresowani jak wykonać podobne zdjęcie? Może ogarnąłbym jakiś ...

źródło: comment_VGPNERr5uQsOqOiMmDNzytGazNo81P0A.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fajowy_Nick: To było robione podczas zaćmienia księżyca, jak dobrze zauważyłeś jest nieco jasne. Wynika to głównie z tego, że ustawiłem czułość ISO 3200. Człowiek cały czas się uczy.
  • Odpowiedz
@Fajowy_Nick: Pewnie chodzi Ci o coś takiego jak poniżej. Były to moje pierwsze próby, jeszcze z Canonem 450D (powyżej jest zrobione 1200D). Właśnie dokładnie tak jak napisałeś, każde zdjęcie po 30s, tryb seryjny i zablokowany wężyk spustu i niech się dzieje wola nieba. To powyżej zostało jeszcze dodatkowo złożone z kolejnych zdjęć, żeby uzyskać oczekiwany efekt jeśli chodzi o dół zdjęcia (z wielu zdjęć nałożonych na siebie czasem dostaje się
braksnu - @Fajowy_Nick: Pewnie chodzi Ci o coś takiego jak poniżej. Były to moje pier...

źródło: comment_5CQIIKH8JQQMixkG7CtZxHKgzGVWSg9w.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@krojcol: No wężyk spustowy. Idzie go kupić za kilkanaście złotych. W odpowiedniej pozycji przy ustawieniu zdjęć seryjnych robi je cały czas.
  • Odpowiedz