Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Lato #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę
Pytania out-of-character tylko w tym wątku
Karta postaci do wglądu, aktualizacja Lato 850
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

Sigmunda obudziły ożywione rozmowy, dobiegające z głównej sali. Pośpiesznie narzucił na siebie ubiór i wszedł do sali, w której czekało około sto pięćdziesiąt osób.

- Od jak dawna czekacie?

- Część z nas była tutaj jeszcze przed świtem, mości jarlu.

- A dlacze...

- Czy możecie sobie pogadać jak skończę raportować produkcję w osadzie? - przerwała rozeźlona Gyda

- Dwa zdania kobieto.

- ... Farmerzy i Rzemieślnicy świetnie, Kowale dobrze, Szkutnicy w porządku. Mamy co jeść, czym jeść, czym walczyć i czym pływać, proszę Sigmundzie.

- WYPRAWAAAAAAAAAA!

Zgromadzony tłum krzyknął z radością

- WYPRAWA I CIPECZKI! - krzyknął jeszcze głośniej Sigmund

Gyda jedynie przewracała oczami, podczas gdy wszyscy skandowali imię jarla. Jeden z niewielu okresów w roku, kiedy wszyscy byli zjednoczeni, a wszystkie konflikty odchodziły na bok. Kiedy wiwaty nieco ucichły, jarl zaczął przedstawiać plan.

- Mamy całkiem przyzwoitą flotę do naszej dyspozycji. Ponieważ Słowianie są słabi i chcemy zmniejszyć ryzyko trafienia na już złupioną wioskę, podzielimy się na dwie grupy. Pierwsza, dowodzona przeze mnie, popłynie na południe, na wyspę, którą pomorzanie zwą Wolin, a potem dalej rzeką Odrą tak daleko, aż wypełniły nasze statki łupami po burty.

jarl rozejrzał się po sali

- Drugą grupą pokieruje mój przyrodni brat Bjorn Leifsson (NPC), popłyniecie na południowy-wschód do grodu Budzistowo. Po jego złupieniu droga wzdłuż rzeki Parsęty będzie stala otworem. Nie oszczędzajcie nikogo! Bierzcie wszystko co się da!

Tłum ponownie zaczął skandować imię jarla, Sigmund podniósł rękę, żeby uciszyć okrzyki.

- Mamy jeszcze jeden poważny problem do rozwiązania. Świątynia w Lakunvik została ukończona, dzięki trudowi ponad dwustu synów i córek Hjallbrekki. Cały nasz trud poszedł jednak na marne, ponieważ trójka naszych braci - Donut Mieczożerca, Logi Buldog i Skyard Hatard pod wpływem impulsu zamordowali trzech kapłanów. Twierdzą, że była to reakcja na wymuszoną przez kapłanów bezsensowną ofiarę Jósefa Komety, a sami kapłani są kultystami. Poza tą trójką nie ma osoby, która potwierdziłaby ich wersję wydarzeń. Wszyscy staną przed sądem, a o ich losie zdecyduje ława przysięgłych. Nie chcę nawet myśleć, co nam może grozić jako osadzie za takie świętokradztwo.

jarl powstał z tronu

- Proces odbędzie się w trakcie wyprawy, w przypadku oznania oskarżonych o świętokradztwo winnymi, Gyda w moim imieniu wymierzy im karę. Nowowybudowana świątynia posłuży jako miejsce procesu. W tym miejscu chciałbym złożyć specjalne podziękowania Slothiemu za nadzorowanie budowy od samego jej początku oraz Rurikowi af Munso, Stígurowi Chudemu oraz Sveinowi Houlegate'owi za wyjątkowy wysiłek, wniesiony w budowę świątyni. Chcę Was prosić o przewodniczenie obrzędom religijnym do czasu zastąpienia Was przez kapłanów. Zgodnie z sugestią Sveina poświęcimy kilka buszli żywności w podziękowaniu Frejowi i Freji za pomyślne zbiory.

-----------------------------------------------------------------------
Zapasy przed:
Spichlerz z żywnością - 470 buszli
Magazyn towarowy: - 193 skrzynie
Zbrojownia - 125 zestawów
Port - 39 statków

Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
408 buszli żywności
322 skrzynie towarów
136 zestawów uzbrojenia
26 łodzi

Zużyto w poprzednim kwartale:
389 buszli (338 osada + 51 misje)
202 skrzynie
135 zestawów
17 łodzi (misje)

Zapasy po:
Spichlerz z żywnością - buszli: 489
Magazyn towarowy: - skrzyń: 313
Zbrojownia - zestawów: 126
Port - statków: 48

Głód w osadzie: Nie
Ubytek / przyrost ludności: ubytek
Szkolenie techniki w osadzie: Tak

Minima produkcyjne:
Spożycie kwartalne - buszli: 356 (bez misji)
Zużycie kwartalne - skrzyń: 240
Zużycie kwartalne - zestawów: 140 (bez misji)

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów
-----------------------------------------------------------------------

Budowa świątyni została ukończona.

Hubadev, HrabiaVik, Diamond-kun, Kozlov666: + 6 pkt doświadczenia BG (za uczestniczenie w budowie 2 kwartały z rzędu)
Akumulat, BadNigga, dwupierogankapustu, eliot123, ernest743, i11u, Miloszun, obojetniee, orange92, tyrytyty, Uaimmiau: + 3 pkt doświadczenia BG

Wszystkie umiejętności podstawowe i poboczne budowniczych + 1 pkt doświadczenia

-----------------------------------------------------------------------

Podejmij decyzję plusując jedną z poniższych akcji oraz
opcjonalnie_ jeden z dwóch komentarzy, dotyczących procesu. Kieruj się dobrem osady.

Udział w procesie nie wyklucza podjęcia innej akcji w osadzie. Nie możesz brać udziału w procesie jako ławnik, jeżeli wybierasz się na misję.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
autor grafiki Gaius31duke @ DeviantArt
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Hjallbrekka 850 Lato #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
...

źródło: comment_N4ynCao6WoZnTKF2cmD5jq9vMLMntaS5.jpg

Pobierz
  • 90
Stahmir, syn Stahsona, Kowal - wytwórca tarcz, 16l
Ja żem pół roku robił tarcze to teraz chcem zobaczyć co one warte! Ja żem nigdy nie był na wyprawie i ojczulek mówił że nie warto bo Słowianie #!$%@? tarcze robiom, ale ja żem nie widział to chcem. A jakbym jaki warsztat grabili to mnie się napinak do skóry poluziwal to ja bym se wziol, dobra?
Slothi - administrator kartograf
Ehh, popłynąbym sobie na wyprawe, ale skoro jestem proszony o utrzymywanie świątyni to zostane i dopełnie obowiązków, z chęcią też udam się na proces i przypilnuje co by wszystko spisać i pomóc rozwiązywać dylematy.

Jako że ostatnio byłem zajęty budowaniem, w magazynach zrobił się straszny bałgan, zobacze co da się zrobić by to uporządkować by nic się nie zmarnowało (to jest wytwarzanie towarów przez Slothiego).

( @lacuna czy
Jarlnusz Cebulason - Farmer (Plantator Cebuli)

Dość sadzenia cebuli, pół roku przesiedziałem w osadzie więc czas ruszać na wyprawę ! Podobno mają tam całkiem dobre odmiany cebuli. Jarlu @lacuna , wnoszę o nazwaniu naszego okrętu flagowego na cześć północnych wiatrów - Pasat, żeby tak jak wiatr zawsze wracał do swego domu po wyprawie w świat ! Skąd ta nazwa ? Tatko Sebson zawsze o tym opowiadał gdy miałem jeszcze 8 wiosen na
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Budowa do Lakunvik kosztowała mnie wiele wysiłku i ran, w tym kwartale nie dam rady wyjść w morze czy też na wyprawę, więc pozostanę w wiosce i zajmę się produkcją dóbr. Bracia, przywieźcie z tych dzikich stron ile się da i zabijcie tylu Słowian ilu będziecie mogli! Niech Thor błogosławi wasze topory!
Jednak wiedz jarlu ( @lacuna ), że czyn Donuta, Logiego oraz Skyarda nie był powodowany
@lacuna Rurik af Munso "Łowca" - Kowal

Nareszcie dzięki naszej ciężkiej i długiej pracy uczciliśmy hołd naszym opiekunom budując tą wspaniałą świątynię, jednakże straciliśmy naszych pobożnych kapłanów, żadna wymówka nie usprawiedliwia zamordowania wybrańców bogów! Bardzo bym chciał uczestniczyć w sądzie tych bez bożników, jednak Thor w mej wizji rozkazał mi szerzyć jego wiarę i legendę na południu tak więc to uczynie, niechaj los nam sprzyja gdyż nadszedł czas miecza i topora!
@lacuna ech, no cóż, odplusowałem komentarz z osadą bo mnie wołałaś po dodaniu na czarną listę, a potem wstawiłaś jednak do gry całkiem znienacka przez co zapomniałem go splusować ponownie i nie byłem wołany do kolejnych wpisów. może przy następnej grze pójdzie mi lepiej. pozdrawiam.
Amar Sopel Lodu-Farmer

Długo pracowałem na roli, więc myślę że powinienem teraz dowieść Bogom, że jestem prawdziwym wojownikiem na wyprawie na Słowian. Proszę Cię więc Slothi ( @Diamond-kun ), abyś złożył za nas ofiarę i prosił Bogów o przychylność w walce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sweneld - Szkutnik-rybak
Już się nie mogę doczekać, by zasadzić jakiemuś parszywemu Słowianowi gonga. Jak to mówią "tylko jeść, pić i plądrować".
@lacuna:

Bjorn Vangsa - zbrojmistrz/kowal

Cooooo. Jósef nie żyje? (krzyczy w rozpaczy)

Bogowie.... to nie możliwe...... mój sen......był......... (urywa mu się głos)

Trzy dni temu wróciłem późno z warsztatu gdzie kułem hełmy tarcze i zbroje na letnią wyprawe do słowian.

Było późno a ja nie mogłem zmrużyć oka bo wiatr na zewnątrz tak głośno wiał jakby sam Thor rozpętał burze.
Postanowiłem wtedy ukoić me nerwy przy butelce nalewki z cebuli którą
Auðunn Grosz - Farmer

Chętnie bym się z wami towarzysze wybrał na Słowian, ale jeszcze nie doszedłem do siebie po wyprawie do lasu.
Nie wiem co się dokładnie stało w wiosce, ale morderstwo nie może być pobłażane. Tak więc dołączę do procesu, aby wyrok zapadł sprawiedliwy.
Slothi - administrator kartograf kapłan(?)

Chyba zostałem troche wkręcony w ofiary bez wiedzy, ale cóż, ktoś musi, wiec czemu nie ja, skoro już tak zapalczywie budowałem świątynie. Wykonam więc wszystke modły i ofiary, szczególnie co by wyprawy się udaly, i o tobie także wspomne Amaru ( @DreadSole )
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
I ja popłnę pod twoim przewodem jarlu ( @lacuna ), ostatnie miejsce, w sam raz. Mam nadzieję, że sobie moi towarzysze rzemieślnicy poradzicie beze mnie. Nie jestem może mistrzem walki, ale za to duch we mnie wrze i jestem gotów! Przywieziemy wiele łupów! Niewolników! Na pohybel psubratom!
Dag Ingridson - farmer.

Ha! Dopełnilem słowa, moje pola obrodziły. Teraz pora złapać wiatr w żagle i nakarmić kilku Słowian stalą Jarlu (@lacuna), wyruszam z twym bratem, podobno ojciec mój, też był pod Budzistowem, może coś więcej się o nim dowiem...tylko matce mojej nic nie mówcie o moich planach.