Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Lato #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę
Pytania out-of-character tylko w tym wątku
Karta postaci do wglądu, aktualizacja Lato 850
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

Sigmunda obudziły ożywione rozmowy, dobiegające z głównej sali. Pośpiesznie narzucił na siebie ubiór i wszedł do sali, w której czekało około sto pięćdziesiąt osób.

- Od jak dawna czekacie?

- Część z nas była tutaj jeszcze przed świtem, mości jarlu.

- A dlacze...

- Czy możecie sobie pogadać jak skończę raportować produkcję w osadzie? - przerwała rozeźlona Gyda

- Dwa zdania kobieto.

- ... Farmerzy i Rzemieślnicy świetnie, Kowale dobrze, Szkutnicy w porządku. Mamy co jeść, czym jeść, czym walczyć i czym pływać, proszę Sigmundzie.

- WYPRAWAAAAAAAAAA!

Zgromadzony tłum krzyknął z radością

- WYPRAWA I CIPECZKI! - krzyknął jeszcze głośniej Sigmund

Gyda jedynie przewracała oczami, podczas gdy wszyscy skandowali imię jarla. Jeden z niewielu okresów w roku, kiedy wszyscy byli zjednoczeni, a wszystkie konflikty odchodziły na bok. Kiedy wiwaty nieco ucichły, jarl zaczął przedstawiać plan.

- Mamy całkiem przyzwoitą flotę do naszej dyspozycji. Ponieważ Słowianie są słabi i chcemy zmniejszyć ryzyko trafienia na już złupioną wioskę, podzielimy się na dwie grupy. Pierwsza, dowodzona przeze mnie, popłynie na południe, na wyspę, którą pomorzanie zwą Wolin, a potem dalej rzeką Odrą tak daleko, aż wypełniły nasze statki łupami po burty.

jarl rozejrzał się po sali

- Drugą grupą pokieruje mój przyrodni brat Bjorn Leifsson (NPC), popłyniecie na południowy-wschód do grodu Budzistowo. Po jego złupieniu droga wzdłuż rzeki Parsęty będzie stala otworem. Nie oszczędzajcie nikogo! Bierzcie wszystko co się da!

Tłum ponownie zaczął skandować imię jarla, Sigmund podniósł rękę, żeby uciszyć okrzyki.

- Mamy jeszcze jeden poważny problem do rozwiązania. Świątynia w Lakunvik została ukończona, dzięki trudowi ponad dwustu synów i córek Hjallbrekki. Cały nasz trud poszedł jednak na marne, ponieważ trójka naszych braci - Donut Mieczożerca, Logi Buldog i Skyard Hatard pod wpływem impulsu zamordowali trzech kapłanów. Twierdzą, że była to reakcja na wymuszoną przez kapłanów bezsensowną ofiarę Jósefa Komety, a sami kapłani są kultystami. Poza tą trójką nie ma osoby, która potwierdziłaby ich wersję wydarzeń. Wszyscy staną przed sądem, a o ich losie zdecyduje ława przysięgłych. Nie chcę nawet myśleć, co nam może grozić jako osadzie za takie świętokradztwo.

jarl powstał z tronu

- Proces odbędzie się w trakcie wyprawy, w przypadku oznania oskarżonych o świętokradztwo winnymi, Gyda w moim imieniu wymierzy im karę. Nowowybudowana świątynia posłuży jako miejsce procesu. W tym miejscu chciałbym złożyć specjalne podziękowania Slothiemu za nadzorowanie budowy od samego jej początku oraz Rurikowi af Munso, Stígurowi Chudemu oraz Sveinowi Houlegate'owi za wyjątkowy wysiłek, wniesiony w budowę świątyni. Chcę Was prosić o przewodniczenie obrzędom religijnym do czasu zastąpienia Was przez kapłanów. Zgodnie z sugestią Sveina poświęcimy kilka buszli żywności w podziękowaniu Frejowi i Freji za pomyślne zbiory.

-----------------------------------------------------------------------
Zapasy przed:
Spichlerz z żywnością - 470 buszli
Magazyn towarowy: - 193 skrzynie
Zbrojownia - 125 zestawów
Port - 39 statków

Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
408 buszli żywności
322 skrzynie towarów
136 zestawów uzbrojenia
26 łodzi

Zużyto w poprzednim kwartale:
389 buszli (338 osada + 51 misje)
202 skrzynie
135 zestawów
17 łodzi (misje)

Zapasy po:
Spichlerz z żywnością - buszli: 489
Magazyn towarowy: - skrzyń: 313
Zbrojownia - zestawów: 126
Port - statków: 48

Głód w osadzie: Nie
Ubytek / przyrost ludności: ubytek
Szkolenie techniki w osadzie: Tak

Minima produkcyjne:
Spożycie kwartalne - buszli: 356 (bez misji)
Zużycie kwartalne - skrzyń: 240
Zużycie kwartalne - zestawów: 140 (bez misji)

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów
-----------------------------------------------------------------------

Budowa świątyni została ukończona.

Hubadev, HrabiaVik, Diamond-kun, Kozlov666: + 6 pkt doświadczenia BG (za uczestniczenie w budowie 2 kwartały z rzędu)
Akumulat, BadNigga, dwupierogankapustu, eliot123, ernest743, i11u, Miloszun, obojetniee, orange92, tyrytyty, Uaimmiau: + 3 pkt doświadczenia BG

Wszystkie umiejętności podstawowe i poboczne budowniczych + 1 pkt doświadczenia

-----------------------------------------------------------------------

Podejmij decyzję plusując jedną z poniższych akcji oraz
opcjonalnie_ jeden z dwóch komentarzy, dotyczących procesu. Kieruj się dobrem osady.

Udział w procesie nie wyklucza podjęcia innej akcji w osadzie. Nie możesz brać udziału w procesie jako ławnik, jeżeli wybierasz się na misję.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
autor grafiki Gaius31duke @ DeviantArt
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Hjallbrekka 850 Lato #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
...

źródło: comment_N4ynCao6WoZnTKF2cmD5jq9vMLMntaS5.jpg

Pobierz
  • 90
Sverrir Szary - kowal:
Ja chętnie wezmę udział w rozprawie, a jak będzie trza to i jakiś nowiuteńki topór skombinuje, bo widzę że mało chętnych do ciężkiej pracy przy kowadle, tylko słowiańskie cipki wam we głowach! Ale niech wam będzie, ktoś musi pokazać fach w ręku.
Vignir Podwójny: Nie po to budowałem statki przez pół roku żeby teraz nie popłynąć na wyprawę. Chcę zobaczyć co potrafią te maleństwa w akcji, i czuwać nad ich utrzymaniem. W walce nie będę specjalnie użyteczny, ale to będzie moja pierwsza wyprawa - wreszcie zobaczę co jest najbardziej pożądane przy budowie łodzi łupieżczych, co je odróżnia od rybackich.
Swoją drogą, 24 osoby na wyprawe wydaje się niewiele, robiłem wszystko żeby mogło popłynąć więcej
Ulfar Akumularson - farmer-myśliwy

Tym razem zostaję w osadzie. Miejmy nadzieję, że wczorajszy znak od Odyna, krwawy Księżyc, zwiastuje owocną wyprawę.

Z ogromnym smutkiem przyjąlem wiadomości o wydarzeniach z Lakunvik. Doprawdy nie wiem, co moglo pchnąć naszych braci do takiego czynu! Czuję sie w obowiązku uczestniczenia w procesie. Odynie! Daj nam mądrości, abyśmy w Twoim imieniu wydali sprawiedliwy wyrok.

Gydo @lacuna ! Ponawiam swoją propozycję budowy warsztatu rzemieślniczego. Świątynia jest już ukończona,
Yngvi "Złocisty" Einarsson- Rzemieślnik/Pszczelarz
Dwa kwartały oddawałem osadzie jej udział. Czas wyruszyć na wyprawę, aby nie zasiedzieć się tu do końca. Bjornie, ufam w Twoje dowództwo, ale jeśli masz jakiś plan chętnie go poznam.
Żal z racji tego co stało się w Lakunvik, ufam że dojdziecie do tego jakim sposobem ujawnione zostało że kapłani mieliby być kultystami. Wszak pracowaliście tam kwartał bracia, gdyby jedyny taki sygnał otrzymały trzy osoby i to
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
Jak tylko usłyszałem jak mało osób z innych osad przybyło to od początku mi to śmierdziało! A może to był spisek, żeby naszą osadę osłabić? W końcu prężnie się rozwijamy.
Toruaim Miaubjorn - rolnik(dekarz)
Rwa Mać... Te flisackie dupy wołowe zrobiły tyle "statków", że zanimżem gębę otworzył to już były przepełnione. Da Odyn to się napatoczy jakaś bitka w osadzie. Topór mój już bardziej szkarłatny jak jasnoczerwony
Stefnir Wąż - Kowal
@Matei123 Sverrrirze, pozostanę z Tobą kuć miecze puki gorące! Tym też należy się przyczynić do chwały naszej osady i w ten też sposób chwale Bogów, a oni opłacają mi zdrowiem i siłą.
Jak i nasz Jarl miałem również proroczy sen, w którym sam Thor nakazał mi pozostać w wiosce i wymierzyć karę świętokradcom! Jedyne na co zasłużyli to Krwawy Orzeł przed nowo wybudowanym ołtarzem!
@Stah-Schek Stahmirze, dopilnuje by
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Hotundzie ( @Queltas: ) gdybym wiedział, że tak wszystko się potoczy, to w życiu bym nie ruszył na tę wyprawę i pozostał, by pomóc w budowie naszej świątyni. Ale cóż, nawet sam Odyn nie cofnie czasu i musimy się zmierzyć z rzeczywistością.
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
Przyjaciele! ( @MrBukka @hamskloss ) Niestety, nie mamy więcej miejsc, żeby was pomieścić. Chyba, że kogoś przekonacie, żebyście za nich płynęli.

Toruaimie ( @Uaimmiau ) tak jak Slothi ( @Diamond-kun ), lepiej żeby nasza osada bezpiecznie dotrwała do naszego powrotu.
Guðjón Oszołomiony - Farmer
Cholera, znowu zaspałem na obrady i miejsc na łodziach nie wystarczy dla mnie. W takim razie zostanę i zajmę się produkcją towarów, bo zawsze mało rąk do pracy przy tym.
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Jarlu ( @lacuna ) oczywiscie że dopilnuje świątyni, choć wolałbym płynąc i pokazać Odynowi moją odwage. No ale statki i tak już są wypełnione po brzegi, wiec może nastepnym razem. Gdyby ktoś mnie szukał to będe zajęty moja farmą kurczaków która troche zaniedbałem.

Ej wy! Donut Mieczożerca, Logi Buldog, Skyard Hatard ( @Mnichuy ) ( @MacMikus ) ( @TynkarzCzwartejSciany ) nie było mnie zwami podczas wyprawy do
Donut Mieczożerca

Jak śmiecie mnie więzić, mnie! Namaszczone przez samego Odyna! Chce sprawiedliwego wyroku wojowników, dajcie mi tu jakiegoś godnego przeciwnika i stoczymy pojedynek na śmierć, i życie. Nie po to szkoliłem się w kowalstwie i fechtunku tyle czasu, by mnie banda wymoczków skazała na śmierć za walkę z poganami