Wpis z mikrobloga

@Dyktus: Też się zastanawiam. Przez linkedin można ogarnąć pracę przed alokacją ale jeszcze się nie rozglądałem poza Australią, gdzie wymagania są luźne. Szwajcaria byłaby spoko albo Bali i willa z basenem ofc i piwnicą xD
@Vadzajna u mnie Australia odpada, brak studiów a potrzebowałbym od razu skilled Visa bo żona i dziecko here. Szwajcaria spoko ale hmm ^^ naucz się tego języka. Prace rzeczywiście da się ogarnąć jeszcze przed wyjazdem
@Dyktus: aaaa kurczę to moze Skandynawia ale tam to nudy. Pozostaje aby Irlandią moze ale tam jak w Polsce czyli las.
Ehh Australia cudowna alokacje zapewnia nawet z dzieckiem. A Szwajcaria No język idiotyczny ale kraj wolny i zarobki we frankach :3
Szkoda ze sie z emigracji nie wypowiedzą. Moze trzeba grzębnac w tagu.
@Dyktus: ogarnij zdalna od jakiegoś IT Kontrakt bo zawsze szukają i sru jakas Chorwacja i praca z łódki zdalnie na internecie z Vodafone xd
Tak siebie widzę jak spłacę kredyt xD
@mk321 obecnie pracuje zdalnie dla firmy z UK i jest spoko :) tyle że mi w życiu nie tylko o hajs chodzi a o względne bezpieczeństwo w kraju. A jak widzę co w Polsce się dzieje to się boje kto nas tu będzie leczył za parę lat. I nie mówię tego na podstawie newsów z tv ale na podstawie newsów z rodziny której spora część pracuje w szpitalach
@Dyktus: może Holandia? Wszyscy gadają w mniejszym lub większym stopniu po ang., nawet jeśli mówią że słabo gadają. Z drugiej strony niderlandzki nie jest taki zły do nauki jak się zna angielski (a jeszcze lepiej w połączeniu z niemieckim).
Stosunkowo dobry system kształcenia (również sportowego). Jak Cię ściągną z zagranicy to możesz się ubiegać o zwolnienie z części podatków i pierwsze 8 lat płacisz tylko 30%.
@urus hmm myślałem mocno o tym kraju. Zastanawiam się ile byśmy musieli razem mieć żeby na początek spokojnie przeżyć. Na początku pewnie tylko ja będę pracować bo mi będzie łatwiej coś znaleźć.

Dużo się słyszy że jednak nie jest tak różowo
@Dyktus: jak chcesz mieć jako takie warunki dla rodziny, to licz 1600 EUR za wynajem, media, wyżywienie, obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Samochód jest dość sporym obciążaniem (paliwo, podatki, ubezpieczenie). Żłobki, przedszkola drogie jeśli któreś z rodziców nie pracuje.