Wpis z mikrobloga

Hej mirkowie i mirabelki.
Potrzebuję porady w kwestii wyboru telefonu. Mam raczej niewielkie wymagania:

- ekran minimum 5.5 cala
- 16 GB pamięci wbudowanej, oczywiście więcej też może być
- karta SD
- akcelerometr
- mile widziany dual sim, ale nie jest to warunek konieczny
- dobrej jakości aparat. To warunek nadrzędny. W sensie jak są dwa telefony, z których jeden ma lepszą konfigurację sprzętową/markę/obudowę itp., a drugi mu nieco ustępuje, ale ma wyraźnie lepszy aparta, biorę ten drugi. Aparat co najmniej na poziomie tego z Xiaomi Redmi 3 Pro. Nie chodzi o liczbę megapikseli (to mi zwisa), ale o jakość zdjęć.
- Budżet 600-800. Nie używam telefonu do niczego wymagającego, więc też nie widzę powodu płacić za flagowca z buk wie czym na pokładzie.

Nie mam szczególnych wymogów co do marki. Jedynie wolałbym uniknąć chińskiej egzotyki. Jakieś #meizu, #wiko, #goclever, #myphone... no nie wiem. Chyba że naprawdę warto i będzie wyraźnie tańszy, to ostatecznie rozważę.

Mam teraz Xiaomi Redmi 3 Pro i w zasadzie nie jest zły, ale mam wrażenie, że nie do końca dopracowany. Np. nie działa mi nawiązywanie połączenia z niektórymi szpejami po Bluetooth (inny stary trup łapie bez problemu), niektóre aplikacje nie ogarniają GPSa i takie drobne, ale irytujące przypadłości. Ogólnie telefon OK, ale... więc Xiaomi też tak trochę z dystansem.

Na razie znalazłem takie coś:
#alcatel 3C (wada - mało RAM, tylko 1 GB i ogólnie raczej mocno budżetowy hardware). Ale tani jak barszcz.
#lg X Power 2 - chyba jak na razie jeden z moich dwóch faworytów.
#sony #xperia L1 - drugi mój faworyt.
#samsung #galaxy J7 - wszyscy z tymi Samsungami łażą, ale nie znam nikogo z J7, żeby obejrzeć na żywo :/
#motorola #moto G4/E4/E5 - nie wygląda źle na papierze. Nie miałem w rękach niestety.
#asus #zenfone - pełno różnych odmian, gubię się w nich. Jakiegoś oglądałem na żywo w sklepie i wydawał się OK. Nie pamiętam jednak konkretnego modelu. Max? Go? Coś tam było... Minus - antyczny system, Android 5, nie wiem, jak z upgrade do nowszych wersji.
#xiaomi #redmi Note 5A / Redmi 5 - w rękach wydaje się być OK. Trochę podchodzę jak do jeża z powodów opisanych wyżej.
#huawei Y6 - na papierze OK. Opinie znalazłem mieszane (ale dotyczące głównie pierdół, które mnie nie interesują). Android 8, ekran 5.7... może ten?

Niektóre z nich mają ekran typu 1280x720 - oglądając pobieżnie w sklepie nie zauważyłem większej różnicy w porównaniu do 1920x1080 mojego Redmi 3, ale nie wiem jak to będzie w codziennym użytkowaniu. Wiadomo, w sklepie zawsze wszystko lepiej wygląda. Zwracać na to uwagę i celować w większą rozdzielczość czy można olać?

Pomóżcie proszę :)

  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kasztan00:

nie zauważyłem większej różnicy w porównaniu do 1920x1080 mojego Redmi 3,

Redmi 3 nie ma Full HD.
A ogólnie to najlepiej dopłacić do Redmi Note 5, ewentualnie jeszcze Mi A1 się nada.
@cukru:

Na to bym nie wpadł... aż tak źle z nimi jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wygląda na to, że Redmi 5 (albo może 5A, jeszcze nie wiem, muszę gruntowniej zbadać temat) będzie optymalną opcją, bo w sumie nikt niczego innego nie zaproponował.

@muczaczo: @kilmnieplis: @Vencite: @cukru: @muczaczo:
Wielkie dzięki za pomoc mircy/mirabelcy (nie wiem coście za jedni) - ale serio dziękuję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasztan00: 5A nie bierz, bo to budżetowiec. Tak jak pisaliśmy wyżej, najlepszą opcją byłby Redmi Note 5, ale jest trochę droższy. Później może jeszcze spojrzę czy w twoim budżecie jest coś ciekawego jeśli chodzi tylko i wyłącznie o jakość zdjęć.
@kasztan00: Przejrzałem jeszcze raz i moim zdaniem powinieneś wybierać spośród Xiaomi Redmi Note 5, Mi A1 i Samsunga Galaxy J7 2017, ze wskazaniem na RN5. Sztywno do 800 zł nic ciekawego za bardzo nie ma, więc zostają te modele. I tak jak Mireczek wyżej napisał nie pomyl Redmi Note 5 z Redmi 5 czy Redmi 5 Plus.
@cukru:

Właśnie, wspomniałeś Redmi 5 Plus - dopiero co wróciłem ze sklepu i prawie bym kupił tego Redmi Note 5, tylko że mieli (jprdl) niebieski i złoty. Za to sprzedawca zachwalał mi jeszcze Redmi 5 Plus. Specyfikacja praktycznie identyczna, zauważyłem tylko inny procesor (dla mnie obojętne), aparat przedni do selifków (guzik mnie interesuje) oraz system - Android 7 w R5P, Android 8 w RN5. No i różnica w cenie 130 złotych
@kasztan00: Skoro najbardziej zależy ci na aparacie to brałbym Redmi Note 5. Jakby ci nie zależało to też bym brał, bo to najlepszy telefon do 1000 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cukru:

Kupiłem Redmi Note 5. Nie w sklepie, tylko w necie, 749, polska dystrybucja, faktura, gwarancja i takie tam. Czekam na przesyłkę. Dzięki wielkie!

Mniej zabawne jest to, że żona mi okazjonalnie mi przez ramię zaglądała i jakby to powiedzieć... spodobał jej się różowy Redmi 5 Plus i też chce. Na szczęście powiedziałem, że 5A to to samo i się dała przekonać. Ważne, że różowy ( ͡° ͜ʖ ͡