Wpis z mikrobloga

#ateizm #bekazkatoli #katolicyzm #gimboateizm
Niektórzy z was zastanawiają się pewnie dlaczego jest tak dużo wojujących ateistów którzy na każdym kroku śmieją się z osób wierzących i ich obrażają. Odpowiedź jest prosta. Żyjemy w XXI wieku w europie więc trudno szanować kogoś kto modli się mimo tego że doskonale wiadomo że to nie działa. Że wierzy w to a nie coś innego bo akurat urodził się w takim kraju o takiej wierze. Że wierzy w to że to akurat jego bóg jest prawdziwy a inni nie.

Pomyślicie pewnie "A co to kogo obchodzi w co wierzę" Może niektórzy wychodzą z założenie że im szybciej świat pozbędzie się czegoś takiego jak religie tym lepiej. A że nie docierają do was argumenty o tym że nie ma jakichkolwiek dowodów na istnienie boga to niektórzy po prostu zaczynają obrażać i wyśmiewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Świat, w którym zapomni się o Bogu Jedynym w Trójcy, będzie okropnym miejscem do życia. Pełnym bezwzględności, okrucieństwa i pogardy dla ludzkiego życia.


@dr_zajac: Przecież obecna etyka, która jest najbardziej pro-ludzka wyszła głównie od ruchów lewicowych, ateistycznych.
  • Odpowiedz
trochę nietrafiony, bo to, że ktoś wierzy w pewne subiektywne lepszości jednego nad drugim, dotyczy nie tylko religii, ale wielu więcej spraw


@kubako: mnie bawi, jak Katolicy mówią, że ich jest lepszy od tego Muzułmańskiego chociaż to jeden i ten sam xD
  • Odpowiedz
@yoreciv: O jejku jak sie czepiamy to uzywaj kropek i wielkich liter ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio? Twierdzilbym ze lata sobie czlowiek pająk i jak ktos przezyje w wypadku to dlatego ze czlowiek pajak go uratowal. Mowilbym Ci ze powinnas wierzyc w czlowieka pajaka, przeciez kazdy wie ze czlowiek pajak istnieje. Mialbym czlowieka pajaka na wisiorku i szeptal codziennie pod nosem aby czlowiek pajak mnie chronil
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele może i miałabym, ale nie wpłynęłoby to na to na mój szacunek do Ciebie (: Twoje życie, Twoja sprawa. Jeśli wierzyłbyś w Spidermana, miał wszędzie święte obrazki w formie plakatów filmowych, a na święta zakładałbyś pajęczynę na choinkę, to miałabym to po prostu gdzieś, jeśli byłbyś spoko osobą :P
  • Odpowiedz
@yoreciv: kurcze ja bym traktowal taka osobe troche inaczej. Jak jakiegos uposledzonego ¯\_(ツ)_/¯ wydaje mi sie ze warto takie zachowania pietnowac bo i czlowiek zindoktrynowany sobie część zycia marnuje, a i lubi narzucać to innym.

Wyjatkiem sa u mnie osoby ktore same z siebie przyjely wiare, wiedza w co wierza itd. Aczkolwiek to jest margines i chociaz nie rozumiem to moge uszanowac wybor. Ale wiekszosc katolikow nawet nie wie w
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele wychowałam się w rodzinie katolickiej i w sumie większość ludzi, jakich poznałam, to katolicy. Nawet jeśli nie znają dobrze własnej wiary, to póki są dobrymi ludźmi, to niech będą szczęśliwi w taki sposób, w jaki chcą. Nawet, jeśli nie przyjmują niektórych logicznych argumentów. Życie jest krótkie i powinniśmy cieszyć się z niego nie zważając na to, w co inni wierzą lub nie wierzą :)
  • Odpowiedz
@Dizel_AHTUNG: No nie jest was dużo tak naprawdę, to raz, po drugie konstytucja ( kultura też) gwarantuje wolność wyznania. Ja akurat z kościołem mam nie po drodze, ale byłem w tym roku na komunii u córki kumpla, kupiłem prezent, kumpel to mój przyjaciel, więc nie pojechałem mu jak takie stworki jak ty od idiotów, córki nie opieprzyłem za bycie kretynem, śmieciem, tylko po po prostu dobrze bawiłem się z nim
  • Odpowiedz
@TypowyRobert: Niestety nie, to wygląda tak

Niewierzący: A boga to nie ma i c--j xDDDDDD, głupie katole o------e XXI wiek, a tu taka ciemnota xDDD
Wierzący: To dawaj k---o dowody, katolictwo to swoimi ręcoma zbudowało domy, budynki, dowozi ci świeże bułki, wędliny itd.
Niewierzący: To dawaj dowody że bóg jest
Wierzący: Som cuda
  • Odpowiedz
@Dizel_AHTUNG: Powinno się jeszcze zdelegalizować sztukę, muzykę. Jak to możliwe, że w XXI wieku ktoś potrafi dostrzec coś wartościowego w obrazie i jeszcze płacić grube miliony za niektóre płótna.

No ale teraz mi pewnie powiesz, że jest różnica między uczestniczeniem w społeczności Kościoła i szukaniu tam inspiracji a chodzeniem po galeriach i szukaniu inspiracji w obrazach czy muzyce.
  • Odpowiedz