Wpis z mikrobloga

Skoro już bawimy się w taki #socjalizm to nie uważacie że fajnie by było jakby firmy inwestowały w ludzi już na poziomie szkoły średniej/zawodowej?
Podobno teraz brakuje w Polsce wykształconych pracowników, firmy mogłyby zacząć myśleć dalekosiężnie i już inwestować w wykształcenie gimbusów, robić im szkolenia czy dawać stypendia co by jednocześnie motywowało młodzików.
Jednak niektórym w życiu bardziej przyda się biegła obsługa excela czy cnc niż znajomość dziadów.

Oczywiście spodziewam się odpowiedzi w stylu "To załóż firmę i kształć gimbów a nie będziesz rozporządzać cudzą kasą"
Może to jest jakiś pomysł na start up? Wyszukiwanie młodych i ambitnych osób i inwestowanie w ich?
#pieniadze #ludzie #wyksztalcenie #szkola #edukacja #pracbaza
  • 16
Podobno teraz brakuje w Polsce wykształconych pracowników,


@AlfredoDiStefano: raczej brakuje wykształconych doświadczonych pracowników gotowych pracować za przysłowiową michę ryżu :) a najlepiej, w delegacjach 80-100% w kierunku zachodnim.
@AlfredoDiStefano: ja tez bylem zdolny, pierwszy prosty program napisalem na c64 i nawet zapisalem go na kasecie. Pamietam ze uczylem sie programowac czytajac kod gier i analizujac go, sprawdzalem co dane komendy robia itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) mozna powiedziec ze kawal dziecinstwa spedzilem przed tv ( ) a potem to poszlo w kat na wiele lat. Dopiero na studiach pewna pani
raczej brakuje wykształconych doświadczonych pracowników gotowych pracować za przysłowiową michę ryżu :) a najlepiej, w delegacjach 80-100% w kierunku zachodnim.


@piastun: 100% prawda, mam znajomego który ma ponad 50 lat, 30 lat doświadczenia w pracy stolarza, jest genialnym stolarzem, pracuje za 30zł/h i dzwonią do niego czasami różne firmy i oferują mu 20zł/h xD
@Tom_Ja: Tam jest wiele ogromnych firm, wiadomo że w okolicy monachium wszystkich sponsoruje BMW, w okolicy Ingolstadt Audi, Studgart to Mercedes, Wolfsburg to VW. Zuffenhausen Porsche. U nas to najwyżej kompanie węglowe czy jakiejś stocznie mają coś podobnego.
@AlfredoDiStefano: Gimba here. Jak ja bym chciał w swojej szkole takie zajęcia. Całe gimnazjum to tylko gadanie nauczycieli "to będzie w kwietniu na egzaminie", żadnych zajęć kształcących do jakiegokolwiek zawodu. Na "technice" robimy bransoletki, gdzie w książce jest dział o elektronice, drewnie i wiele z mojego punktu widzenia bardzo ciekawych tematów. I rozmawiając ze starszymi kolegami idzie potem taki do technikum samochodowego i nie wie jak obsłużyć suwmiarkę. Dlatego praktycznie każdy