Wpis z mikrobloga

Mój kolega pracuje na budowie na budowie z kilkoma ukraincami którzy są na mieszkaniu w mojej miejscowości. Miałem ich za bardzo w porządku gości, kilka razy z nimi gadałem, i kilka razy widziałem w barze jak pili z moimi znajomymi. Mój wyżej wspomniany kolega im pomagał, a to jeździł z nimi po fajki, a to po jedzenie, a to po startery do telefonu i nie brał na paliwo ani złotówki. Inni pracownicy też im pomagali jak tylko mogli. Dwa tygodnie temu zaczęli ocieplać szkołę, zajmie im to gdzieś miesiąc.
Wczoraj spotkałem się z kolegą i dowiedziałem się że ci Ukraińcy w niedzielę ostro się #!$%@?, zostawili burdel w mieszkaniu, spakowali się i #!$%@? #!$%@? wie gdzie. Mało tego, tam gdzie spali były dwa busy którymi jeździli do pracy - celowo popsuli oba te busy. Jednym nie dało się ruszyć z miejsca, a drugim jeden z pracowników pojechał +/- 70km od miejsca pracy i bus #!$%@?ął. Jakim trzeba być #!$%@?, żeby zrywać takie pozory, a na koniec #!$%@?ć taką lipe. Oczywiście ich szef domaga się jakiegoś odszkodowania i prawdopodobnie zwrócą wszystko co zarobili przez 2 miesiące które tam byli.
#pracbaza #budowa #ukraina #emigracja #polska ##!$%@? #ukrainiec
  • 33
@Aryo z tego co jeszcze wiem to jak #!$%@? to podjechał po nich duży czarny samochód na rejestracji XXX, a jedyną osobą w mojej miejscowości który taki ma jest jeden chłop który też ma firmę budowlaną, i widziałem go parę razy jak z nimi pił w wyżej wspomnianym barze, także możliwe że się jakoś z nim ugadali, nie wiem może im wyższe zarobki zaproponował
@Pedro2137:

3 miesiące (bo na tyle dostają wizy) to u siebie mogą pół roku leżeć na dupie i nic nie robić


Prawda ale jak jedziesz gdzieś do pracy to chcesz zarabiać tyle co inni. To ile ty musiałbyś pracować u siebie jest bez znaczenia. Jeśliby tamten chłop opowiadał im coś w stylu "on wam każdemu nie dopłaca 300 zł a ja wam dam więcej". To w głowie im się ułoży "
@januszniepije:

Usprawiedliwiasz #!$%@??


Nie usprawiedliwiam tylko interesują mnie ich motywy działania. Co do niszczonego mienia to oczywiście że powinni za nie zapłacić, a jeśli mieli jakieś uwagi do pracodawcy to powinni byli zgłosić to do odpowiednich służb, chociaż z tym jest ciężko bo wielu nie ma zaufania do władzy na Ukrainie i podejście do polskiej jest prawdopodobnie podobne. Idealnie by było jakby mieli większe zaufanie do władz, ale jakby tak prawo
Odpowiedzialnosc finansowa za szkodę zaboli najbardziej.

Może do łbów dojdzie, ze chwilą demolki #!$%@? sobie kilka miesiecy ciezkiej pracy.
@dlkv: Nie tylko kara finansowa ale kara jaką przewiduje polski kodeks karny, no i po zadoścuczynieniu tzw. "Miś" jaki wlepiali Niemcy Polakom. Zakaz wjazdu na x lat do Polski. Po co nam taki element? Żeby nie być typem z mentalnością Kalego, jako polski rząd powinniśmy z krajami do których masowo wyemigrowali Polacy nawiązać współpracę w sprawie ekstradycji kryminalnego elementu do Polski i resocjalizować ich na własny koszt bo tacy ludzie psują