Wpis z mikrobloga

  • 166
Mój kolega pracuje na budowie na budowie z kilkoma ukraincami którzy są na mieszkaniu w mojej miejscowości. Miałem ich za bardzo w porządku gości, kilka razy z nimi gadałem, i kilka razy widziałem w barze jak pili z moimi znajomymi. Mój wyżej wspomniany kolega im pomagał, a to jeździł z nimi po fajki, a to po jedzenie, a to po startery do telefonu i nie brał na paliwo ani złotówki. Inni pracownicy też im pomagali jak tylko mogli. Dwa tygodnie temu zaczęli ocieplać szkołę, zajmie im to gdzieś miesiąc.
Wczoraj spotkałem się z kolegą i dowiedziałem się że ci Ukraińcy w niedzielę ostro się #!$%@?, zostawili burdel w mieszkaniu, spakowali się i #!$%@? #!$%@? wie gdzie. Mało tego, tam gdzie spali były dwa busy którymi jeździli do pracy - celowo popsuli oba te busy. Jednym nie dało się ruszyć z miejsca, a drugim jeden z pracowników pojechał +/- 70km od miejsca pracy i bus #!$%@?ął. Jakim trzeba być #!$%@?, żeby zrywać takie pozory, a na koniec #!$%@?ć taką lipe. Oczywiście ich szef domaga się jakiegoś odszkodowania i prawdopodobnie zwrócą wszystko co zarobili przez 2 miesiące które tam byli.
#pracbaza #budowa #ukraina #emigracja #polska ##!$%@? #ukrainiec
  • 33
  • Odpowiedz
@dziecielinapala: pracuje obecnie z 5 Polaków, i mam ochotę ich zamordować, 1 z nich pracuje i przykłada się, reszta do odstrzału, albo stać nad nimi, o spóźnieniach nie ma co mówić, bo to czy mieli przyjechać w poniedziałek, czy dojechali wczoraj nie ma znaczenia. A jak już coś skończy to siedzi i nic nie robi. Pracowałem wcześniej na tym samym obiekcie z Ukraińcem i było co innego, we 3 z
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: co tam się nie zgadza? 3msc w Polsce, 3 msc na Ukrainie, 3 msc w Polsce, 3 msc na Ukrainie. W okresie kiedy nie mogą pracować to mogą na paszporcie biometrycznym przyjechać turystycznie / pracować na czarno. Oczywiście w przypadku wyrobienia zaproszenia sprawa wygląda inaczej. Z tego względu zanegowalem wypowiedź osoby do której odniosłem się w komentarzu.
  • Odpowiedz