Wpis z mikrobloga

  • 166
Mój kolega pracuje na budowie na budowie z kilkoma ukraincami którzy są na mieszkaniu w mojej miejscowości. Miałem ich za bardzo w porządku gości, kilka razy z nimi gadałem, i kilka razy widziałem w barze jak pili z moimi znajomymi. Mój wyżej wspomniany kolega im pomagał, a to jeździł z nimi po fajki, a to po jedzenie, a to po startery do telefonu i nie brał na paliwo ani złotówki. Inni pracownicy też im pomagali jak tylko mogli. Dwa tygodnie temu zaczęli ocieplać szkołę, zajmie im to gdzieś miesiąc.
Wczoraj spotkałem się z kolegą i dowiedziałem się że ci Ukraińcy w niedzielę ostro się #!$%@?, zostawili burdel w mieszkaniu, spakowali się i #!$%@? #!$%@? wie gdzie. Mało tego, tam gdzie spali były dwa busy którymi jeździli do pracy - celowo popsuli oba te busy. Jednym nie dało się ruszyć z miejsca, a drugim jeden z pracowników pojechał +/- 70km od miejsca pracy i bus #!$%@?ął. Jakim trzeba być #!$%@?, żeby zrywać takie pozory, a na koniec #!$%@?ć taką lipe. Oczywiście ich szef domaga się jakiegoś odszkodowania i prawdopodobnie zwrócą wszystko co zarobili przez 2 miesiące które tam byli.
#pracbaza #budowa #ukraina #emigracja #polska ##!$%@? #ukrainiec
  • 33
  • Odpowiedz
@Pedro2137: wydaje mi się że czegoś niedopowiedziałeś. Nierealnym jest żeby będąc u kogoś i dodatkowo z taką pomocą z waszej strony ktoś zmienił zdanie i uciekł bez powodu Szczególnie że z tego co piszesz to było działanie zorganizowane
  • Odpowiedz
  • 3
@Aryo z tego co jeszcze wiem to jak #!$%@? to podjechał po nich duży czarny samochód na rejestracji XXX, a jedyną osobą w mojej miejscowości który taki ma jest jeden chłop który też ma firmę budowlaną, i widziałem go parę razy jak z nimi pił w wyżej wspomnianym barze, także możliwe że się jakoś z nim ugadali, nie wiem może im wyższe zarobki zaproponował
  • Odpowiedz
@Pedro2137: może ten chłop co z nimi pił im nagadał że wasz szef rucha ich na kasę? Tu miałby już sens z tym niszczeniem. #!$%@? Seba z Ukrainy + podpuszczanie przez konkurenta
  • Odpowiedz
  • 1
@Aryo no możliwe, ale kiedyś mi mówili że jak przerobią w PL 3 miesiące (bo na tyle dostają wizy) to u siebie mogą pół roku leżeć na dupie i nic nie robić
  • Odpowiedz
@Pedro2137:

3 miesiące (bo na tyle dostają wizy) to u siebie mogą pół roku leżeć na dupie i nic nie robić


Prawda ale jak jedziesz gdzieś do pracy to chcesz zarabiać tyle co inni. To ile ty musiałbyś pracować u siebie jest bez znaczenia. Jeśliby tamten chłop opowiadał im coś w stylu "on wam każdemu nie dopłaca 300 zł a ja wam dam więcej". To w głowie im się ułoży
  • Odpowiedz
@Aryo: Usprawiedliwiasz #!$%@?? Miliony pracowników ruchanych jest przez szefów i dlatego zmienia się pracę lub negocjuje nową stawkę, a nie robi #!$%@?. Nigdy nie pali się za sobą mostów.
  • Odpowiedz
@januszniepije:

Usprawiedliwiasz #!$%@??


Nie usprawiedliwiam tylko interesują mnie ich motywy działania. Co do niszczonego mienia to oczywiście że powinni za nie zapłacić, a jeśli mieli jakieś uwagi do pracodawcy to powinni byli zgłosić to do odpowiednich służb, chociaż z tym jest ciężko bo wielu nie ma zaufania do władzy na Ukrainie i podejście do polskiej jest prawdopodobnie podobne. Idealnie by było jakby mieli większe zaufanie do władz, ale jakby tak
  • Odpowiedz
Odpowiedzialnosc finansowa za szkodę zaboli najbardziej.

Może do łbów dojdzie, ze chwilą demolki #!$%@? sobie kilka miesiecy ciezkiej pracy.
  • Odpowiedz
@dlkv: Nie tylko kara finansowa ale kara jaką przewiduje polski kodeks karny, no i po zadoścuczynieniu tzw. "Miś" jaki wlepiali Niemcy Polakom. Zakaz wjazdu na x lat do Polski. Po co nam taki element? Żeby nie być typem z mentalnością Kalego, jako polski rząd powinniśmy z krajami do których masowo wyemigrowali Polacy nawiązać współpracę w sprawie ekstradycji kryminalnego elementu do Polski i resocjalizować ich na własny koszt bo tacy ludzie
  • Odpowiedz