Wpis z mikrobloga

@Grenek: skoro nie żre jakoś strasznie i nie jest zajechany to bym pozostał przy 10W40 tylko jakiejś normalnej marki, Motul na przykład i jeździł :)

no jeszcze pytanie co to za samochód
@Grenek: pytasz się jaki olej lać, ale z góry zakładasz, że do starszego silnika ma być inny niż zaleca producent. To masz wiedzę w tym temacie, czy jej nie masz? Nie zrozum mnie źle, ale chyba uległeś wpływowi jakiś mitów. Zawsze do silnika leje się olej taki, jaki zaleca producent silnika. To on wie jakie są pierścienie na tłokach i jaka jest magistrala olejowa. Możesz jedynie pominąć producenta oleju, bo czasami
@Grenek: poczytaj manualna do swojego auta. Ja u siebie mam opisane, że jak jeżdżę po pustyni to leję inny olej, jak w górach z przyczepą to inny. Jak popierdzielam na krótkich trasach i/lub po autostradach z dużą prędkością to wymiana co 7500km, normalne co 12,500.
@Grenek: Przejmujesz się olejem jakbyś chciał tym samochodem przejechać 200tys. km. Jak będziesz zmieniał na czas i pilnował poziomu to co lałeś odczuje dopiero ostatni właściciel tuż przed złomowaniem.