Wpis z mikrobloga

  • 22
@hirud też tak myślę, gościu mówi mega poprawnie, ale nie ma w tym płynności wypowiedzi, mówi straaaasznie wolno, jakby musiał za każdym razem mocno skupić się nad tym, co chce powiedzieć.
Z drugiej strony, polityk z filmiku, który podał
@fastforward, imho mówi swobodnie, płynnie, tylko że z bykami językowymi, głównie gramatycznymi - gdyby je tylko skorygował, to imho miałby lepszy angielski niż ten strażak.
  • Odpowiedz
  • 3
@Ag90 polityk robił błędy ale te bledy nie były takie zauważalne, za to mocno i dosadnie przekazał swoja wiadomość. Strażak ma mało doświadczenia w używaniu ang, pewnie za młodu wyjechał do Anglii i nie używał angielskiego przez kilka lat, stracił wprawę i szuka słowa w głowie za długo.
  • Odpowiedz
@L3stko: zazdroszczę panu strażakowi angielskiego - mówi powoli, prostymi słowami ale bardzo zrozumiale i z ładnym akcentem. Może to dobry sposób, w sumie zawsze się uczyłem by starać się mówić płynnie, ale w sumie jaki jest tego cel skoro i tak ciężko byłoby się nauczyć mówić płynnie nie mieszkając w anglojęzycznym kraju.
  • Odpowiedz
Jeśli to jest dla was świetny angielski to nie chcę wiedzieć jak wy posługujecie się tym językiem xD gość ma bardzo ograniczony zasób słów, długo myśli nad tym co powiedzieć, składa bardzo proste zdania gramatycznie i do tego nie zawsze poprawnie. Dzieciaki w gimnazjach lepiej się wysławiają.
  • Odpowiedz
  • 4
@KCPR Jeśli uczę się od wielu lat angielskiego i sama na co dzień go używam (mieszkam w UK), to czemu miałabym się nie wypowiadać? Jeśli się mylę, to chętnie posłucham mądrzejszych od siebie po anglistyce (np. @fastforward, albo @realitybites, który jest po anglistyce, mieszka w UK i jest tu nauczycielem)
  • Odpowiedz
@L3stko: Co wy macie z tym naprawdę pisane oddzielnie? To już jakaś plaga na wykopie.
Taki protip w naprawdę jest R, którego nie ma w na pewno. R jak razem pisane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@L3stko: Straż Pożarna to chyba jedyna służba publiczna, do której ludzie nie mają pretensji i jako tako jest bardzo duże zaufanie publiczne do niej. Cały czas można słyszeć, jak ludzie mają problemy do Policji czy to przed sejmem czy to zabijących niewinnych ludzi na komendzie a z lekarzy robią trucicieli szczepionek :/.
  • Odpowiedz
@L3stko: Kurde tylko nie rozumiem dlaczego tyle osób martwi się jakie wrażenie po sobie zostawią polscy strażacy. Co Was właściwie obchodzi co Szwedzi sobie pomyślą? To już samo to, że wysłaliśmy tam swoich ludzi nie wystarcza?
Przy takich tego typu akcjach strasznie wychodzą kompleksy Polaków.

Btw, tak z czystej ciekawości, wie ktoś kto za tą akcję zapłaci? Polski podatnik, czy zazwyczaj w takich sytuacjach wystawia się rachunek?
  • Odpowiedz
@L3stko:
≥sugerowanie, że do tej akcji specjalnie nie wybrali takiego, który zajebiście ogarnia angielski, tylko pierwszego z brzegu i, tak na prawdę, niczego to nie dowodzi w temacie znajomości angielskiego przez oficerów PSP.
  • Odpowiedz
@L3stko: może strażacy powinni przejąć politykę zagraniczną Polski i dostawać pensje jak Ci którzy się tym zajmują, a politykom damy pensje strażaków xD
  • Odpowiedz
@Agemaker: chciałbym Ci podziękować za wiele ciekawych, ale przede wszystkim wiele wyjaśniających komentarzy. Śledzę temat od początku na wykopie, reddicie i właściwie gdzie się da. Oczywiście podziękowania również dla @robertt1969 za relację.
  • Odpowiedz
@elwafel bardzo mi miło, cieszę się że kogoś interesuje temat, w ktorym siedzę od malutkiego i ciesze się, że mogę Wam trochę przybliżyć działanie systemu ratownictwa i ochrony ludności ;)
  • Odpowiedz