Wpis z mikrobloga

Mam taką małą robotę na wakacje że chodzę po mieszkaniach i sprawdzam skuteczności zerowania gniazdek.
Byłem już w mieszkaniach:
- emerytek chcących mnie poderwać
- typa który otworzył mi z nożem w łapie
- gostka typowego dresa bez szyi który chciał mi sprzedać zegarek
- menela który zapraszał mnie na wódkę bo nie miał z kim pić
- ukraińców którzy w 2-pokojowym mieszkanku byli w 13 osób

aaa to dopiero pierwszy tydzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)
jak dobrze że dzisiaj wolne ()
#gownowpis #pracbaza #oswiadczenie
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pigoku: To jak już piszesz na ten temat to mi powiedz jak to jest z tym zerowaniem, bo niedługo będę robił coś takiego u siory w mieszkaniu gdzie ma jeszcze niestety instalację dwużyłową, aluminiową, a jak się pytałem elektryków czy nie będzie z tym żadnych problemów po podłączeniu czegoś mocniejszego i to zamiast udzielić mi wyczerpującej odpowiedzi zaczęli się kłócić między sobą o temat, bo jeden mówił, że ten sposób
  • Odpowiedz
Dom z lat 70 do dzisiaj w ani 1 gniazdku 0 zerowania i uziemienia o dziwo nic się nie spaliło i wszyscy żyją ;P


@Niebadzlosiem: uwielbiam te dowody anegdotyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja mam np kumpla, który nigdy nie zapinał pasów i ciągle żyje ( )
  • Odpowiedz
@paziu: @powaznyczlowiek: nieee xD
Po prostu nie mam nigdzie uziemienia ani tego wyzerowanego "zerowania".
NIe no po prostu u mnie w okolicy same starsze domy i nikt nie ma uziemienia, eski to tylko w nowszych domach i tak się żyje na tej wsi :D Pewnie że warto było by to wyzerować w sumie to mógłbym to zrobić :D Po czym poznać który jest z fazą na mierniku ?
  • Odpowiedz
@lenovo99: kiedys za małolata pracowalem w spółdzielni przy spisywaniu wodomierzy, typ z nożem tez sie trafił. Olałem i poszedłem dalej.
Jak sie skończył czas wodomierzy robiłem za kuriera z pismami typu: przeglosowane remonty, podsumowania roczne, wezwania do zapłaty ogolnie wszytko co można wysyłać pocztą ale ja bylem tańszy (10 zl za godzine a potrafilem obskoczyć 5 klatek w godzinę). Kazdej osobie nusialem dac jeden egzemplarz i prosiłem o podpis na
  • Odpowiedz
  • 3
@kult_cwaniaka no bo teoretycznie można połączyć bolec z przewodem neutralnym w gniazdku ale pomyśl co się stanie, kiedy ktoś w skrzynce albo puszce zamieni przewody. Będziesz mial napięcie sieciowe np na obudowie kuchenki...
Jeżeli masz tam instalacje alu to zastanów się nad wymianą na nową, koszty nie są astronomiczne jeżeli się robi pod tynkiem w tych samych miejscach co stare kable tylko potem tablice ogarnąć. Z alu jest jeszcze ten problem
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Jak dobrze pamiętam wsadzając 1 przewód od multimetru do otworu gdzie jest faza powinno się pojawić kilka- kilkanaście voltów. Ale najlepiej sobie kupić właśnie taki próbnik, są bardzo tanie.
  • Odpowiedz
  • 4
@powaznyczlowiek dokładnie tak jak piszesz, ludzie cwaniakuja a potem jak ktoś zostaje sliniacym się warzywem to już cisza. Sam mieszkałem w kamienicy gdzie nie kąpałem się jeżeli pralka byla włączona, kran kopał itd. Ale właściciel to typowy janusZ wynajmu #krakow here:-) Na szczęście wyprowadziłem się od niego dawno temu. Z Krakowa reszta też... Ale dalej dojeżdżam i usługi elektryczne gdyby ktoś potrzebowal...
  • Odpowiedz