Wpis z mikrobloga

  • 15
Czy to możliwe ze w wieku 19 lat miałem zawał? ( ͡° ʖ̯ ͡°) o 6 obudził mnie ból w klatce piersiowej, takie jakby kłucie w mniej wiecej rytm uderzeń serca
#pomocy #medycyna
  • 51
  • Odpowiedz
  • 0
@NDSS Panie ile ja razy już tak miałem, przy nerwicy lękowej zdarzało mi się mieć kilka razy w miesiącu, lekarz przepisal mi Propanol WZF i brałem jak atakowało, teraz już dawno nie miałem, kardiolog mi powiedział że jak by to był zawał w tym wieku, to bym nawet do niego nie doszedł
  • Odpowiedz
@NDSS miałem tak bardzo często, pomógł psycholog i psychiatra, najpewniej jak Ci wyżej pisali to nerwobóle, być może jakaś nerwica Ci się uwidacznia (lękowa, czy serca)
  • Odpowiedz
@NDSS: jak byłem mniejszy to też często miałem problemy z sercem, coś mnie tak jakby kłuło? Albo hm, tak jakby w środku coś się rozrywało, jakieś ścięgno, nie wiem. Byłem u lekarza i wykryli mi bradykardię, że serce bije mi nieregularnie i za wolno, i powiedzieli że takie coś jest normalne jak się rośnie (tzn może nie aż tak bardzo jak ja miałem ale no)
  • Odpowiedz
@NDSS: kiedyś przy okazji BHP czytałem, że od długiego siedzenia/leżenia (czyli życia piwniczaków) potrafią się robić w żyłach skrzepy, które trafiają do płuc i bolą jakbyś miał zawał - a po kilku minutach przechodzą (bo się rozpuszczają). W sumie jako nastolatek miałem coś takiego, że cię nagle w płucu/sercu kuje niemiłosiernie i zaraz przechodzi.

Najlepiej się skonsultować z lekarzem.
  • Odpowiedz
@NDSS: A nie jest tak, że mógł mieć jakiś mikrozawał, jakieś małe naczynko mu jebło i stąd ból bez innych objawów? Nie pytej się na mirko, uderzaj do lekarza. Prosta zasada, boli cię bez powodu - zbadaj to.
  • Odpowiedz
@NDSS: Idź się przebadaj. Moja ciotka zadzwoniła do mojej mamy i powiedziała, że wczoraj strasznie ją serducho kuło i miała duszności
-Cześka #!$%@? do lekarza miałaś zawał
-Taa jasne

I co? Faktycznie miała zawał, na szczęście lekko go przeszła ale musieli ją operować...
  • Odpowiedz