Wpis z mikrobloga

badania cholesterolu mam w normie


@Estetykatopodstawa: a teraz powiedz mi, mój drogi, co jajka mają do cholesterolu. tylko bez powtarzania mitów jakichś. badania proszę, które świadczą o tym, że jajka mają związek z podwyższonym poziomem cholesterolu.
  • Odpowiedz
a teraz powiedz mi, mój drogi, co jajka mają do cholesterolu. tylko bez powtarzania mitów jakichś. badania proszę, które świadczą o tym, że jajka mają związek z podwyższonym poziomem cholesterolu.


@biesy: wiele osob mysli, ze jaja podwyzszaja cholesterol i pewnie estetyka napisal tak, bo myslal, ze op tez tak uwaza. a co do jajek to one reguluja poziom cholesterolu. wokol jaj powstalo wiele mitow i ludzie je powielaja.
  • Odpowiedz
@salvador5000:

Jedz tyle ile chcesz
Kiedyś robiłem research na ten temat:

Konsumenci jajek wciąż zastanawiają się, czy duże ich spożycie może powodować problemy zdrowotne takie jak choroba wieńcowa, miażdżyca czy udar mózgu. Obawy przed spożyciem większej liczby jajek, które do dzisiaj są rozpowszechnione wśród Polaków, pojawiły się w po raz pierwszy w 1972 roku z oświadczenia AHA (Amercian Heart Association). Ich misją jest dbanie o zdrowy styl życia oraz ograniczanie
  • Odpowiedz
@salvador5000: ja na lowcarbie #!$%@?łem codziennie jajecznice z 5 jajek, i czasem też wieczorem jakąś pieczeń z jakiem, albo kanapki, tak więc na pewno +30 tygodniowo. Nigdy nie miałem żadnych dolegliwości z tego powodu, bo niby w sumie czemu. Wszystkie wyniki świetne, ten niesławny cholesterol też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz