Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 108
#!$%@? pójście w #programowanie to była najlepsza decyzja mojego życia xD

Pierwszy projekt, mała apka JavaFX, wyceniłem sobie na 11 godzin, powiedziałem że za godzinę biorę 90zl net + VAT = 990zl netto za apke.

-Deal?
-Deal

#!$%@? NAPISALEM TO W DWIE GODZINY XD

Stawka 500 zł na godzinę xD

Szczęśliwy idę kimać xD
  • 21
  • Odpowiedz
#!$%@? NAPISALEM TO W DWIE GODZINY XD


@murdoc: No i teraz oczywiście ci się wydaje, że nie może być tak, że wycenisz coś na 10 godzin a będziesz się z tym #!$%@?ł 50? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oj jeszcze życie nauczy pokory ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Ja
  • Odpowiedz
  • 7
@murdoc ja też umiem mniej więcej oceniać ile coś zajmie, ale istnieje jeszcze coś takiego jak element zaskoczenia. I to przez niego staram się nie oceniać nic przed rozgrzebaniem tematu i zobaczeniem czy gdzieś nie czai się ściana po drodze. A nawet analiza nie daje pewności.

Przykładów już trochę miałem gdy np okazywało się po pewnym czasie dopiero, że np. w bibliotekach .NET zwyczajnie czegoś się nie da zrobić i masz
  • Odpowiedz
@Khaz: Nie da się obsłużyć w WCF komunikacji po SOAP używając dwóch różnych certyfikatów do szyfrowania połączenia i podpisania wiadomości przez Binary Security Token. Pewnie da się to jakoś obejść, ale wymaga to tak luźno 500 linijek kodu rzeźbienia (musisz nadpisywać masę klas frameworkowych) i zajebistej wiedzy na temat WCF, bo próbowałem coś urzeźbić ale po dwóch dniach po prostu się poddałem (pisałem na stacku, wykopie, MSDN, nikt nic nie był w stanie pomóc), bo to jeszcze działać nie zaczęło a już było tak skomplikowane, że szkoda było sobie zawracać dupę. W Javie zrobili to w 5 linijek czy coś... Zadziałało od pierwszego strzału ¯\(ツ)_/¯

A takie proste, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dwa certyfikaty, dwie metody na zabezpieczenie wiadomości, przecież w 2018 roku w SOAP takie rzeczy się robi od ręki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) A potem zaczynasz to robić i się okazuje, że w prosty sposób da się to obsłużyć tylko w Javie i oczywiście wystawca webserwisu zrobił to w Javie - był przy tym bardzo kompetentny. Jak im zadzwoniłem i powiedziałem, że tego co zrobili w .NET się prawie nie
  • Odpowiedz
@murdoc robiłeś w testach i poszedłeś into programowanie ? Królu złoty dawaj znała na priv, będę ci testy przeprowadzał , wystawie fv . Dogadamy się !
  • Odpowiedz