Wpis z mikrobloga

Widzą coś takiego jestem po prostu dumny z Bitcoina!!!
@pawlo74: Wyraźne efekty adopcji SegWita. Wzrost blockchaina #bitcoin zwalnia. W drodze implementacja sygnatur Schnorra, to wiele mocniej zmniejszy się objętość transakcji. Nie wspominam już nawet o szerokiej adopcji LN, może w przyszłości nawet zmniejszymy wielkość bloku! #ethereum ma wykładnicze przyspieszenie wzrostu. Już ok 1,4TB i udaje że nic się nie dzieje. Wszystkim shitom przyspiesza wzrost, tylko BTC dba o to i jako jedyny go zmniejsza! To jest świadectwo odpowiedzialnego rozwoju, dbania o przyszłość i decentralizację. To dowód na to że na dłuższą metę tylko BTC jest poważnym projektem, reszta #kryptowaluty to jakieś niepoważne zabawki. Kiedyś skończy się pompowanie co chwilę nowego gówna. Wtedy ludzie nie będą mieli czego w krypto szukać. 99% coinów padnie.

Generalnie to największym błędem jest nazywanie wszystkiego krypto-WALUTAMI, crypto-CURRENCY. To tak jakby nazywać bony towarowe, obligacje, akcje spółek pieniędzmi. To wszystko to są TOKENY, #!$%@? zabawki do różnych pierdół. ETH nigdy nie miało być walutą i nigdy nie będzie. W ogóle co ma niby powodować wzrost wartości ETH?Nic. Ludzie nie potrzebują ETH, EOSów ani innych gówien i nie będą ich kupować. Tego szajsu jest za dużo. Przecież w obiegu powinno być tyle ETH ile potzeba do opłat transakcyjnych i tyle. Reszta to niepotrzebny nic niewarty token. Popyt na to będzie spadać. Jedynie na BTC będzie rósł. Waluta jako transfer wartości musi mieć dużą kapitalizację.

Ludzie sobie ubzdurali że kryptowaluty to wynalazek mający dawać im zarobić. To niepojęte, ale naprawdę wiele osób tylko to w tym widzi. Przez to wydaje im się że ich ilości są odpowiednie bo służą tylko do trzymania i czekania aż magicznie będą rosły. Pieniądz jest potrzebny sam w sobie, musi istnieć w obiegu. Token nie! To jakaś ekonomiczna bzdura.. Ta bańka jest większa niż się komukolwiek wydaje. To wszystko jebnie. Cała ludzkość nie zmieni się w traderów spekulantów. Cała ludzkość jednak używa pieniędzy! Tokeny służą tylko do hodlowania, przecież to największa bzdura ekonomiczna w historii ludzkości! Bańka dotcomów to będzie przy tym nic. To tak jakby z całej bańki internetowej miała przetrwać tylko jedna spółka bo tylko jedna ma sens i jest do czegoś potrzebna.

Naniosłem prostą linię dla lepszej widoczności:
#cybertag
Pobierz
źródło: comment_pZMGSiOhE13RXYTSeeoswAdm1yQsEomz.jpg
  • 66
@Sune: To przerażające. Właśnie to sobie uświadomiłem. To większa bańka niż komukolwiek się wydaje. Każdy z tych krypto nie ma sensu, nie jest potrzebne do niczego. Sens istnienia to wyimaginowana wartość a trzymać ją może tylko dlatego bo właściciel oczekuje wzrostów w przyszłości. Przecież to nie służy do płatności. To jest potrzebne może w 2% aby zapłacić gas górnikom. Cała reszta to tylko do hodl. Inaczej nie ma sensu. To głupsze
To przerażające. Właśnie to sobie uświadomiłem. To większa bańka niż komukolwiek się wydaje.

Reszta to niepotrzebny nic niewarty token. Popyt na to będzie spadać. Jedynie na BTC będzie rósł.


@cyberpunkbtc: Czyli to tylko kolejne nawoływanie ortodoksyjnego fanatyka BTC xD
Ogólnie pare stwierdzeń słusznych ale całość trzeba podsumować: niby tak ale kurcze nie do końca.

To dodanie linii prostej i cała euforia tego wpisu to niesamowita komedia ;D Tak jak fala zachwytów
@goly8622: Bańka tulipanów przynajmniej miała te cebulki. Tu są tokeny z dupy do niczego nieprzydatne. Kryzys w 2008 był spowodowany podobnym mechanizmem ekonomicznym. Kontrakty od kontraktów od kontraktów. Zabezpieczenie jednej pożyczki zabezpieczało drugą a ta kolejną i tak się rozrastała sztuczna wartość bez końca do momentu aż to jebło kiedy nadwyrężyło możliwości systemu finansowego. Co wtedy było? Ekonomii nie oszukasz. Sztuczne pieniądze wytwarzane podczas pompowania bańki zostały odebrane ludziom kiedy ona
@cyberpunkbtc: Całość krypto to jeden wielki ekosystem. Jedno wielkie laboratorium. Zobacz ile nowości wymyślono od czasu powstania bitcoina. To wszystko było i jest możliwe dzięki ludziom widzącym w tym tylko i wyłącznie zarobek. Oni pompują w to kasę i nakręcają. Nie jestem fanem ethereum ale jest jak najbardziej potrzebne i było rewolucyjne w momencie wejścia na rynek. Jak ludzie chcą to niech kupują ETH nie wiem po co się tym tak
@pawlo74: Jedni stracą inni zyskają. Dzięki ich inwestycji te projekty (i krypto ogólnie) się rozwijają. Nie wiem po co robić z siebie jeźdźca na białym koniu i narzekać jak to wszystko jest napompowane i do niczego się nie nadaje. Wcale tak nie jest i tak jak @madlung wyżej napisał tokenizacja będzie postępować (nie jestem fanem eth), bo ma swoje zastosowania. Niestety najczęściej ci co najgłośniej krzyczą, że inni patrzą na krypto
@pawlo74: co ty gadasz? Rynek nie zareaguje na takie rzeczy. Na LN też nie reagował ;)
Ledwo poszło do góry a już ty i smulee oboje się boicie ze koniec spadkow.

Spokojnie. Nie ma żadnego pompowania. Teraz Grubasy bardziej kumają że btc to przyszłość. Oni zbija cenę żeby ludzie uciekli i im sprzedali co mają ;) Oni nie chcą teraz im zostawiać tych btc. Nie ma szans. Ulica nie może z
Niestety najczęściej ci co najgłośniej krzyczą, że inni patrzą na krypto tylko jako na zarobek sami patrzą na to tylko i wyłącznie w ten sposób. Gdyby było inaczej to taki wpis nigdy by nie powstał.


@hughmm: nieprawda. Można szczerze martwić się o to aby inni nie tracili z braku wiedzy. Btw. Sam mnie kiedyś ostrzegałeś przed ETC, że to pump and dump
@pawlo74: Jest skala makro i mikro tego wszystkiego. Jeśli patrzymy w skali makro to powinniśmy w ogóle zakazać krypto, bo ktoś może stracić (oczywiście idąc tym tokiem rozumowania).
Jest skala makro i mikro tego wszystkiego. Jeśli patrzymy w skali makro to powinniśmy w ogóle zakazać krypto, bo ktoś może stracić (oczywiście idąc tym tokiem rozumowania).


@hughmm: ja to powoli zaczynam rozumieć ale nie mogę patrzeć na te wszystkie scamy.
@cyberpunkbtc: mylisz się, tokenizacja będzie czymś powszechnym.


@madlung: Buahahaha. Człowieku. To są idiotyzmy. Stokenizować można coś czym się handluje. Stokenizować można papiery wartościowe. Token personalny to idiotyzm. Czy sprzedajesz ludzi? Człowiek nie ma wartości. To pieprzenie bentyna ci wyprało mózg. Wszyscy będą traderami i wszyscy będą mieli coiny do wszystkiego. To największa głupota. Nie są użyteczne do niczego. Świat już dawno wycenił i zamienił na kontrakty na giełdach towary handlowe.
Całość krypto to jeden wielki ekosystem. Jedno wielkie laboratorium. Zobacz ile nowości wymyślono od czasu powstania bitcoina. To wszystko było i jest możliwe dzięki ludziom widzącym w tym tylko i wyłącznie zarobek. Oni pompują w to kasę i nakręcają. Nie jestem fanem ethereum ale jest jak najbardziej potrzebne i było rewolucyjne w momencie wejścia na rynek. Jak ludzie chcą to niech kupują ETH nie wiem po co się tym tak denerwujesz.


@