Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta

Czy istnieje jakikolwiek dowód naukowy na to, że wykluczenie mięsa z diety jest zdrowe? Idąc dalej, czy wykluczenie produktów odzwierzęcych ma jakiekolwiek wyjaśnienie naukowe?

Może pan Borsuk @Kasahara odpowie? Zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu, nie żebym chciał wykluczać mięso, tym bardziej sery czy jaja, ale zastanawia mnie to, bo wszędzie jakieś głośne tytuly na Onecie, a nigdy nie trafiłem na pełne wytłumaczenie od strony medycyny.
  • 27
  • Odpowiedz
@NooB1980: Dlatego mówię o suplementacji. Nasi przodkowie z czasów paleolitu też jedli rośliny, jak nie mogli znaleźć czegoś mięsnego do spożycia. Ale nie było to przewodnim motywem w diecie, bo bez przetworzenia (gotowania, mielenia, moczenia, fermentowania, itp.) rośliny generalnie się nie nadają do spożycia - oprócz niektórych owoców. Rośliny są ubogie w biodostępne składniki odżywcze, ale już dostarczyć energii mogą bardzo dobrze. Aż za dobrze.
  • Odpowiedz
@NooB1980: Danych do jeżyn czy malin nie mam. Za to znalazłem statystyki dotyczące dzikich owoców afrykańskich. Tak na oko wygląda na połowę węgli ze współczesnych odmian hodowlanych.

Źródło: http://archive.samj.org.za/1966%20VOL%20XL%20Jul-Dec/Articles/12%20December/3.8%20THE%20NUTRIENT%20COMPOSITION%20OF%20SOME%20EDIBLE%20WILD%20FRUITS%20FOUND%20IN%20THE%20TRANSVAAL.%20A.S.%20Wehmeyer.pdf
anonymous_derp - @NooB1980: Danych do jeżyn czy malin nie mam. Za to znalazłem statys...

źródło: comment_vXPy8a0pP5hWRtmEwN3OUzncofQPTiRL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz