Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta

Czy istnieje jakikolwiek dowód naukowy na to, że wykluczenie mięsa z diety jest zdrowe? Idąc dalej, czy wykluczenie produktów odzwierzęcych ma jakiekolwiek wyjaśnienie naukowe?

Może pan Borsuk @Kasahara odpowie? Zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu, nie żebym chciał wykluczać mięso, tym bardziej sery czy jaja, ale zastanawia mnie to, bo wszędzie jakieś głośne tytuly na Onecie, a nigdy nie trafiłem na pełne wytłumaczenie od strony medycyny.
  • 27
@milvanb:

Nie ma. Tak samo nie ma badań, że mięso jest niezdrowe - jedyne takie badania są przeprowadzone na czerwonym MOM. To tak jakby próbować powiedzieć, że jabłka są niezdrowe na podstawie badania na lizakach jabłkowych. Moim zdaniem prędzej niedoborowa będzie dieta roślinna, aniżeli mięsna bez roślin. Wykluczenie nabiału słaby pomysł - cieżko uzupełnić wapń choć zaraz powie Ci as, żebyś pił Muszyniankę i jadł pomarańcze ( ͡° ͜ʖ
@Meeseeran: kurczę, nie mam jak kupić tego Focusa, mógłbyś jakoś podesłać gdybyś miał okazję?
Dlaczego zdrowe osoby miałyby na tym bardziej skorzystać, aniżeli niezdrowe? Z czego to wynika?
@Kasahara - uwielbiam czytać Twoje odpowiedzi - pokazujesz to w taki prosty sposób, że nawet taki laik jak jak rozumie co jest czym.

Panowie, to z czego wynika ten ogólny boom na przechodzenie na nieniesne diety? Tak, jak napisał meeseeran? Moda i wpływ
Panowie, to z czego wynika ten ogólny


@milvanb: Spojrz na wegan, to glownie anarchisci, antifa, LGBT, nazisci, lewacy, ekolodzy, pedaly, pedalki ;), kobiety, darmozjady, napobudliwe rozbite emocjonalnie jednostki, feministki=komunisci, boszewicy. Chcesz stosowac zasade dziel i rzadz? Musisz wcisnac ludziom szit roslinny, aby nie mysleli samidzielnie, aby sie nie buntowali i nie walczyli z obecna wladze o wolnosc nauki/wyboru i niskie podatki...( ͡° ͜ʖ ͡°)

Im wiecej patologii
@milvanb: To takie wieczne dzieci kwiaty (ANARCHIA)
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ruch_hippisowski
, kt nie wiedza co to ciezka praca np. w naszej szerokosci geograficznej -20 - "+"40 stopni C.

https://youtu.be/Xoq4PSXyRAU

Brak tluszczow zwierzecych DHA, EPA, AA, DPA w diecie odbija im sie na zdrowiu psychocznym i funkcjonowaniu mozgu. Spojrz gdzie sa Indie kraj weganski, a co dzieje sie z Chinami, kt sprowadzaja do wlasnego kraju coraz wiecej masla i wieprzowiny. :D

Przeczytaj moj wpis
@Meeseeran: kurczę, nie mam jak kupić tego Focusa, mógłbyś jakoś podesłać gdybyś miał okazję?

Dlaczego zdrowe osoby miałyby na tym bardziej skorzystać, aniżeli niezdrowe? Z czego to wynika?

Co podesłać? Link do artykułu? Potem poszukam, ale nie wiem czy jest w necie. Generalnie w poprzedniej wypowiedzi pisałem trochę na podstawie artykułu.
Chodzi o to, że np. osoby z problemami z trawieniem mogą mieć problem z trawieniem [piękne powtórzenie] mleka i komórek
Czy istnieje jakikolwiek dowód naukowy na to, że wykluczenie mięsa z diety jest zdrowe?


@milvanb: Nie ma. Człowiek jest mięsożercą, co wynika z chociażby z budowy naszego układu pokarmowego - roślinożercy mają znacznie większy i bardziej zaawansowany system żołądkowo-jelitowy, potrafią trawić takie rzeczy jak celulozę i rozkładać kwas fitowy - czego my nie umiemy. Co najwyżej możemy suplementować dietę mięsną roślinami, jeśli jesteśmy zdrowi (osoby z alergiami i problemami autoimmunologicznymi nie
@milvanb:

ja dodam jeszcze, ze są ludzie którzy odżywiają się tylko i wyłącznie mięsem (100% carnivore dieta), robią to już wiele lat świetnie funkcjonując. duzo osób które dopiero przeszło na taki styl odżywiania odczuwa ogromna overawe w samopoczuciu mentalnym, zmniejszenie stanów depresyjnych, poprawa trawienia, zwiększoną ilość energii itd.
każdy wege/wegan zastrzega się, że czuje się lepiej na przejściu na te dwie odmiany diet.


@milvanb: wynika to z tego ze większość tych osób przechodzi z odżywiania śmieciowego (przetworzony syf, fast foods itp) na dietę w której zaczyna zwracać uwagę co wkłada do ust, sam przygotowuje posilki itd.

większość wegan czuje sie gorzej po dłuższym stosowaniu takiego stylu odzywania, wegetarianie mogę czuć sie ok w końcu tez jedzą jaja, sery czy
@milvanb: źle zbalansowana dieta bezmięsna/ roślina jest tak samo zła jak źle zbalansowana dieta mięsna. I analogicznie - dobra dieta wegetariańska/ wegańska jest zdrowa tak samo jak dobra dieta mięsna. Kropka.

Co do rezygnowania z mięsa - wiąże się to z czyjąś moralnością, bo ten ktoś nie chce krzywdzić zwierząt albo rozumie ile zasobów pochłania hodowla zwierząt.

Większość, która nagle rezygnuje z mięsa, bo gdzieś tam coś przeczytali, ze ktoś popularny
Co najwyżej możemy suplementować dietę mięsną roślinami, jeśli jesteśmy zdrowi (osoby z alergiami i problemami autoimmunologicznymi nie powinny).


@anonymous_derp: Co najwyzej z biedy jemy rosliny, aby oszukac GLOD!! ;)