Wpis z mikrobloga

Co z mniej znanych gier na #nes jest wartego zagrania? Zawsze się mówi o Mario, Zeldzie, Contrze, Duck Hunt, Final Fantasy, Metroid, Mega Man, Castlevania, G'n'G, Ninja Gaiden, te wszystkie na bazie Disneya, superbohaterów itp. (kaczki, żółwie, motomyszy, batmany, cokolwiek tam było)... i stop. Tak jakby na NESa były tylko gry bardzo dobre, a potem nic. Klasyki i gówniaki, nic w stylu "dobry pomysł, ale miał swoje wady". "byłaby bardzo dobra gdyby nie...". Obejrzałem kilka materiałów na youtube typu "Top 10 Nieznanych Perełek na NESa" i szczerze mówiąc to te wszystkie gry już na pierwszy rzut oka wyglądają jak niedopracowany chłam. (Wyłączając wszelkie sportowe, zupełnie nie moja tematyka, nie znam, nie oceniam).

Czy to jest faktycznie tak, że na NESa były albo hity, albo chłam?
#retrogaming #gry
Goryptic - Co z mniej znanych gier na #nes jest wartego zagrania? Zawsze się mówi o M...

źródło: comment_6XeKpMYY5zkJSmBv1EhvaXsiOlO975eJ.gif

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@wysuszony: no znam, pewnie każdy zna. I właśnie o to mi chodzi, są albo gry, które każdy zna, albo takie, których nikt nie zna... Poza jakimiś fanatykami i Jamesem Rolfem. A przecież na NESa wyszło ponad 700 gier.
  • Odpowiedz
@Goryptic: A tak po za tym, to "Topki" czegokolwiek na youtube to rak. Ci debile często nie werydikują żadnego info, biorą "topki" z jakiejś strony mie mając pojęcia o czym mówią. U NR geja jest masa takich gówno topek gdzie np nazywał dark soulsy jedną z najtrudnieszych gier ()
  • Odpowiedz
@Goryptic: Z moich ulubionych gier, ktore mi teraz przychodza do glowy to: Go Dizzy Go, Adventure Island III, Darkwing Duck, Boomerang Kid, Snow Bros.

Jezeli chcesz pograc w cos trudnego, to Snake Rattle'n Roll ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Darek89 - @Goryptic: Z moich ulubionych gier, ktore mi teraz przychodza do glowy to: ...
  • Odpowiedz
Ja polecam z takich mniej znanych Seirei Densetsu Lickle / Little Samson (do dziś nie znałem ang. tytułu :o)

Nie wspomniałeś o grach od CodeMasters:

- The Fantastic Adventures of Dizzy
- Big Nose 1 / 2


No i cała seria Adventure Island też jest do ogrania.
  • Odpowiedz