Wpis z mikrobloga

Zasoby potrzebne do synchra węzła BTC.
@pawlo74: Właśnie pobieram blockchain BTC od nowa.
Tak niskie wymagania do synchra że porobiłem screeny żebyś się nie martwił o żadne SDD jak w ETH.
Tego noda obsłuży nawet 15 letni komp bez problemu.

Na noda przeznaczam osobny stary dysk HDD 3,5 cala z laptopa. Powolny 5200mpr 500GB z 2009 roku!
Powolny stary gruchot. Fota: https://image.ibb.co/eWJhgy/unnamed_1.jpg

Parametry. 12GB ramu, i5-4570
Otwarty chrome z pierdyliardem zakładek.
Zapotrzebowanie na proces Core. CPU: 3,6%, HDD: <1%, RAM: 1,66GB
Screen: https://image.ibb.co/j0y4uJ/task.jpg

Prędkość synchro. Wzrost na godzinę 3,69%, pobrane 13,7% szacowany koniec za 23h
Synchro noda lekko ponad 24h przy marginalnym obciążeniu. Podczas pracy dużo mniejsze.
Niech się srają o wydajność #eth my się nie mamy czego obawiać. Nawet dindu z Afryki będzie stać na odpalenie węzła BTC

#bitcoin #kryptowaluty
cyberpunkbtc - Zasoby potrzebne do synchra węzła BTC.
@pawlo74: Właśnie pobieram blo...

źródło: comment_CSt6cG13IxK5MGZFPwkXQx0YgR62IZb7.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@megaloxantha: Kończę człowieku, wstydu nie masz. Zachiowaj resztki godności i zamilcz bo to komedia.
Kłam sobie do woli. Nie odpisuję. Ja mam swoje reali i obciążenie na poziomie niezauważalnym kompletnie w tle ;p
  • Odpowiedz
@kooliber: Poprzednim razem 3 dni mi się pobierał ;)
Wtedy nie zwracałem nawet uwagi na zasoby. Pawlo ostatnio miałproblemy i się bał że mu strasznie synchro muli więc teraz przy kolejnym porobiłem mu screeny.
No i cały czas używam go normalnie ;)
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc:

Czyli nie weryfikuje ;) No nie powiesz mi że podczas weryfikacji drogi monety pobiera w ułąmku sekundy GB bloków?

Tak, dlatego nie potrzebuje bazy na dysku, tak samo jak electrum. Co w tym dziwnego?

A pawlo obsługiwał noda BTC na midend
  • Odpowiedz
@kooliber: ETH pobierają pełny blockchain jakieś 3-4 tygodnie z tego co słyszałem jak bentyn się rzałił bo kopie eth ;) Ale zaraz usłyszę że to nie prawda i cudownym sposobem ETH jest synchronizowane w 2h ;)
  • Odpowiedz
Telefon to jest pamięć flash, taka sama jak zwykły ssd, a nie wirujący dysk twardy. Jakby skompilować parity albo geth na androida powinno działać bez problemu.


@megaloxantha: Liczysz na brak wiedzy postronnych czytelników. W komórce masz pojedynczą kostkę ssd z jedną magistralą przepustowości dla siebie. SSD jest zbudowany w zasadzie jako połączenie wielu małych ssd z kontrolerem. Wydajność dysku ssd jest dużo większa niż niż pojedynczej karty ssd ;)

Ale ściemniaj dalej. I zgrabnie ominąłeś zamulającego powolnego procka ARM ;)
Teraz nawet nie zaprzeczasz. Zmieniasz narrację, zwykła komórka obsługuje noda BTC i
  • Odpowiedz
$2345 za 780GB.


@megaloxantha: Buahahaha to dlaczego podajesz przykład szybszej wersji serwerowej a nie zwykłej jeżeli od dawna jkest dostępna? Powodzenia z tak kosztownymi upgradeami żeby obsłużyć tą p------ą sieć tysiąca tokenów!!! Już dwa takie potrzeba ;p A w zasadzie żadnego, zapomniałeś że:

lekki węzeł nie potrzebuje żadnego dysku w ogóle.

A lekki węzeł nazywa się lekkim bo wszystko ściąga gdy potrzebne.
  • Odpowiedz
@kooliber: To jest efekt dbania BTC o lekki blockchain. Pomimo najstarszego blockchaina mamy zajebistą objętość. Wprowadzony segwit, teraz jeszcze LN który kompletnie zeskaluje transakcje a już jest gotowy bip sygnatur shnoora które masakrycznie zmniejszą ilość danych na transakcje ;)
Dlatego nie podnosimy częstotliwości kopania blok ów i mamy ją na 10 minut bo patrzymy z przyszłością, wiemy co się stanie jak o to nie zadbamy. Lepiej łatwą droga kopać bloki
  • Odpowiedz
@shinya56: Gdybyśmy nie mieli pełnych węzłów nie mielibyśmy nic do powiedzenia w sieci. Moglibyśmy tylko grzecznie słuchać co postanowią inni, dzięki pełnym węzłom mamy wpływ na losy sieci, to my decydujemy jakie zmiany wprowadzić. Kiedy zabraknie pełnych węzłów bitcoin stanie się bankiem a my stracimy prawo głosu i staniemy się podwładnymi.

https://twitter.com/Sauby_k/status/1019543343087353857?s=19
p.....4 - @shinya56: Gdybyśmy nie mieli pełnych węzłów nie mielibyśmy nic do powiedze...

źródło: comment_mXI0M6aBlvrkWQD68k1VJuvtv5G5B3pH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pawlo74: Samodzielna weryfikacja transakcji jest najlepszym powodem do utrzymywania pełnego węzła. Jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa całej sieci, to nie mając dostatecznej mocy obliczeniowej, by generować nowe bloki, nie masz na nią dużego wpływu.
  • Odpowiedz
Samodzielna weryfikacja transakcji jest najlepszym powodem do utrzymywania pełnego węzła. Jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa całej sieci, to nie mając dostatecznej mocy obliczeniowej, by generować nowe bloki, nie masz na nią dużego wpływu.


@podany: Nie masz pojęcia o czym mówisz. Dowiedz się co toi USAF
  • Odpowiedz
Dowiedz się co toi USAF

Chodziło ci o UASF. User Activated Soft Fork nie poprawia w żaden sposób bezpieczeństwa sieci. Jeśli poprawia, to wytłumacz, w jaki sposób.
  • Odpowiedz
Chodziło ci o UASF. User Activated Soft Fork nie poprawia w żaden sposób bezpieczeństwa sieci. Jeśli poprawia, to wytłumacz, w jaki sposób.


@podany: Dowiedz się czym jest i co spowodował
  • Odpowiedz