Wpis z mikrobloga

Zasoby potrzebne do synchra węzła BTC.
@pawlo74: Właśnie pobieram blockchain BTC od nowa.
Tak niskie wymagania do synchra że porobiłem screeny żebyś się nie martwił o żadne SDD jak w ETH.
Tego noda obsłuży nawet 15 letni komp bez problemu.

Na noda przeznaczam osobny stary dysk HDD 3,5 cala z laptopa. Powolny 5200mpr 500GB z 2009 roku!
Powolny stary gruchot. Fota: https://image.ibb.co/eWJhgy/unnamed_1.jpg

Parametry. 12GB ramu, i5-4570
Otwarty chrome z pierdyliardem zakładek.
Zapotrzebowanie na proces Core. CPU: 3,6%, HDD: <1%, RAM: 1,66GB
Screen: https://image.ibb.co/j0y4uJ/task.jpg

Prędkość synchro. Wzrost na godzinę 3,69%, pobrane 13,7% szacowany koniec za 23h
Synchro noda lekko ponad 24h przy marginalnym obciążeniu. Podczas pracy dużo mniejsze.
Niech się srają o wydajność #eth my się nie mamy czego obawiać. Nawet dindu z Afryki będzie stać na odpalenie węzła BTC

#bitcoin #kryptowaluty
cyberpunkbtc - Zasoby potrzebne do synchra węzła BTC.
@pawlo74: Właśnie pobieram blo...

źródło: comment_CSt6cG13IxK5MGZFPwkXQx0YgR62IZb7.jpg

Pobierz
  • 45
@cyberpunkbtc
15 lat temu to 256MB-1GB ramu, czyli poniżej minimalnych wymagań podanych na bitcoin.org
https://bitcoin.org/en/full-node#minimum-requirements
To są wymagania do noda który działa w tle a nie jedyne przeznaczenie pc.
To zużycie 1.66GB to nieprawda, bo nie uwzględnia cache dysku, pamięć 'wstrzymana' w zakładce pamięć. Jakby fizycznie było tylko 2GB na system+node zaczęło by się ślimaczyć bo musiałby ciągle jeździć po dysku

Na prawdziwym przeciętnym pc z 2003 oczekiwałbym wydajności jak na raspberry
@megaloxantha:

15 lat temu to 256MB-1GB ramu, czyli poniżej minimalnych wymagań podanych na bitcoin.org


Wiadomo że napisałem "na oko" ale ty sprawdziłeś żeby udowodnić że to nieprawda. Pokornie przyznaję rację. Rok 2005-7 może być? Możemy przyjąć nawet i 2015, bo przy eth już wymiękacie powoli dzisiaj ;)

To zużycie 1.66GB to nieprawda, bo nie uwzględnia cache dysku, pamięć 'wstrzymana' w zakładce pamięć. Jakby fizycznie było tylko 2GB na system+node zaczęło by
@megaloxantha: I zaznaczam że mój i5, nie jest obecnej generacji ;) Żaden wypas... Baa, nawet chyba po wyjęciu kostki ramu nie zmieniłem w biosie taktowania na 1666MHz i chyba śmigają teraz na 1333MHz.

Szykuj 2 dyski w SSD RAID 0 po 2TB każdy ;)
Ewentualnie może jeden bardzo szybki na pci-e styknie do końca roku...
@cyberpunkbtc: eth potrzebuje high-end pc z roku wyjścia (2015) podobnie jak btc (2009) żeby działać komfortowo.
Akurat z 2015 mam ssd 1tb, przy obecnym stanie użycia sieci wystarczy na jakieś 10-15 lat pełnego noda.
High end z 2015 to teraz normalny nowy pc.

Po 9 latach istnienia (2024) młodzi nie będą w ogóle wiedzieć co to dysk twardy. Ssd to będzie wolny dysk, a high end to będzie optane i podobne.
@megaloxantha: Z pewnością ;) Wiesz... mamy 2018 i pod ręką takie narzędzie jak google. Każdy może zweryfikować w to w pół minuty ;) No i nie mydl oczy skompresowanym lekkim pseudo węzłem geth.
Wszyscy wiedzą doskonale że potrzebujecie w #!$%@? wydajnego kompa. Przy ostatniej dyskusji na ten temat linkowałeś mi do prototypu dysku SSD z 15TB ;)

Nie zamierzam ciągnąć tej idiotycznej dyskusji. Możesz sobie uznać że styknie ci nawet manualne
Po 9 latach istnienia (2024) młodzi nie będą w ogóle wiedzieć co to dysk twardy. Ssd to będzie wolny dysk, a high end to będzie optane i podobne. Tak jak kiedyś były dyskietki i kasety vhs.


@megaloxantha: Możesz mi powiedzieć jaka cudowna technologia zapisu danych będzie w powszechnym użyciu już za 6 lat i zastąpi SSD? Czyżby zapis w niciach DNA? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sorry, wkraczasz
@megaloxantha: No i kilka miesięcy temu zanim blockchain eth dobił do 1TB to pisałeś mi że masz na niego SSD 1TB, chyba nawet odpisałem że musisz sieszykować na koljny ;)

Słynny na cały świat krypto problem z wydajnością do obsługi węzłów ETH, ty po prostu omijasz stwierdzeniem "NIE PRAWDA, TUP!" No i jeszcze piszesz jakieś legendy o tym że twój pc styknie na wiele lat, nowe technologie (#!$%@? wie jakie) już
@megaloxantha: O podobnych pierdołach czytałem już kilkadzisiąt razy na przestrzeni ostatniej dekady czy nawet dwóch. Podobnie jak z cyklicznym artami o cudownych bateriach lepszych od litowo jaonowych od nowego millenium słyszę. Już tuż tuż...

A to nawiązanie do zapisu w DNA? To jak byłem nastolatkiem, blisko 2000 roku czytałem ;)
Z tobą nie ma sensu. Na te tematy jesteś bardziej zakłamany niż najgorszy shiciarz ;)
A lekki węzeł nazywa się lekkim bo wszystko ściąga gdy potrzebne. Odpowiednik electrum


@megaloxantha: Czyli nie weryfikuje ;) No nie powiesz mi że podczas weryfikacji drogi monety pobiera w ułąmku sekundy GB bloków?

Dobra, daj spokój bo te żałosne lekke ęzły są wyśmiewane. Jedno ETH obsługuje połowę wszystkich krypto i shitó jakie istnieją ale ty zaraz powiesz że cudownym sposobem wszystko śmiga, mimo żew ta dyskusja była wałkowana setki razy i
@megaloxantha: No i znów mnie zapowiedzimi technologii na poziomie teorii karmisz? Albo laboratoryjnych testów na prototypach? To co ty #!$%@? jest żałosne. Typowy clickabaitowy news jakie czytałem już w 2000 roku w chipie i pc worldzie ;)

Teeee a w ogóle po co mi wklejasz jakieś zapowiedzi rewolucyjnych technologii skoro:

lekki węzeł nie potrzebuje żadnego dysku w ogóle.

A lekki węzeł nazywa się lekkim bo wszystko ściąga gdy potrzebne. Odpowiednik electrum