Wpis z mikrobloga

Moja żona dostała 2 mandaty pod rząd. Kwalifikują się na band a i band c (UK), najgorsze jest, ze zawsze jak z nią jadę i mówię, ze na zwolnić to ona się na mnie wydziera, ze ona jedzie. Już teraz mandaty to jakieś £500 plus 9 punktów karnych lub utrata prawka na 7-28 dni. Co więcej właśnie mi powiedziała, ze ta droga, na której dostała drugi mandat jeździła jeszcze z 5 razy w ta i z powrotem i nigdy raczej nie jechała 30 na godzinę. #zona #uk #prawojazdy #przepisydrogowe #mandat #policja
  • 27
@kriko: Żona pracuje? Ciekawe co na taką sytuację by poradziły feministki? xD Bo żony nie można ograniczać finansowo, zmniejszyć jej finansowanie to niehumanitarne. Karać (finansowo) też nie wolno, bo to nie dziecko…
@kriko: Jak mój dziadek żył to mieli z babcią wspólne pieniądze (jedzenie, opłaty za mieszkanie itd.), ale też każdy z nich miał swoje „kieszonkowe”. Jak któreś coś #!$%@?ła to musiało oddać ze swojego kieszonkowego.
Moja żona dostała 2 mandaty pod rząd. Kwalifikują się na band a i band c (UK), najgorsze jest, ze zawsze jak z nią jadę i mówię, ze na zwolnić to ona się na mnie wydziera, ze ona jedzie. Już teraz mandaty to jakieś £500 plus 9 punktów karnych lub utrata prawka na 7-28 dni. Co więcej właśnie mi powiedziała, ze ta droga, na której dostała drugi mandat jeździła jeszcze z 5 razy
@kriko: Ja za glupie 3 punkty (i mandat 80 funtow) dostalem w pierwszym roku podwyzke ubezpieczenia o 200 funtow i co roku przez 5 lat zmniejszali ja o 50 funtow (200, 150, 100, 50). Dopiero po pieciu latach wysokosc ubezpieczenia wrocila do normalnej.
Jak ma od razu 9 to moga jej przerwac ubezpieczenie i nie chciec jej w ogole ubezpieczyc albo jakies astronomiczne kwoty typu 3000-5000 za rok dac
Wybierasz (jeśli zaoferują) na mniejszy mandat. Drugi przeciągasz ile się da. Wtedy ubezpieczenie podniesienie się tylko za jeden mandat