Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ludzie to jednak idioci.
Koleś kupił u mnie kosmetyki na allegro. Nie spodobał mu się koszt przesyłki, mimo, że znał go zanim dokonał zakupu. Wystawił negatywa, że za droga przesyłka I postanowił zakończyć wszystkie moje oferty z tym kosmetykiem - po ok. 900szt. na każdej ofercie. W sumie wyszło ponad 120 000 zł. Oczywiście tego nie zapłaci. Moje oferty były na samej górze że względu na ilość sprzedanych sztuk. Później wystawił kolejne negatywy.

I teraz pytanie, czy jest sens wytoczyć mu proces cywilny za wyrządzoną szkodę w postaci umyślnego usunięcia moich dobrze wypozycjonowanych ofert i narażenia mnie na stratę w postaci drastycznie zmniejszonej sprzedaży? Do tej pory z tych 3 ofert wyciągałem ok. 1000-1200zl/dzień.
#prawo #allegro
  • 128
  • Odpowiedz
@semperfidelis: gość Ci wystawił niesłuszny, jak uważasz, komentarz, więc postanowiłeś go przeprosić ponosząc koszty. ja #!$%@?ę, człowieku, skończ handlować na allegro bo psujesz rynek. jak komentarz niesłuszny - wzywasz do usunięcia - nie skutkuje - grozisz pozwem cywilnym a nie rozdajesz gratisy. DZBANIE.
  • Odpowiedz
grozisz pozwem cywilnym


@rzydoMasonerya: xD Już widzę, jak sąd zajmuje się jednym niesłusznym komentarzem. Szanuję swój czas i łatwiej mi wysłać jakiś gratis, niż bujać się po sądach. Możesz się nie zgadzać, ale ja działam w ten sposób.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: dlatego napisałem grozisz, nie składasz. gość się osra i usunie. a sąd ma #!$%@? obowiązek zająć się 1 komentarzem, bo szkaluje dobre imie firmy a Ty jesteś w stanie dowieść, że spadły Ci obroty z tego tytułu.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: #!$%@? pamiętam jak sprzedawałem golda w jakimś MMO RPG u na allegro po najlepszych cenach itp i jakiś cep konkurent zaczął być chyba zazdrosny i potrafił 5x dziennie wykupić wszystko co wystawiłem na fejkowala dane a ja jeszcze #!$%@? musiałem bulic allegro ich podatek za rzeczy za które nie dostałem hajsu... Tak zakończyłem swoją przygodę z allegro
  • Odpowiedz
@semperfidelis: kojarzy mi się, że od niedawna jest opcja wznowienie aukcji ze starą sprzedażą, na 5 aukcji jak tak robiłem to 3 nie mogły się zacząć, bo "błąd", w Ofertach tam masz to

przynajmniej tak kojarzę, że ze starą sprzedażą
  • Odpowiedz
@semperfidelis jeśli nie będziesz miał dowodów, że to przedsiębiorca konkurencyjny, to nic nie ugrasz. Bo to nie jest dzialanie na szkode, a korzystanie z praw konsumneta. Poza tym nikt nie da Ci w odszkodowaniu rownowartości hipotetycznych obrotów. Co najwyżej dostaniesz zwrot kosztów aukcji i jakieś małe oszkodowanie za czas jaki musiałeś poświęcić.

To tak jakbyś za zarysowanie samochodu chciał 10 000 zł, bo przecież kiedyś może być zabytkowy. No może być,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@semperfidelis: Wołaj, jestem bardzo ciekawy jak to się skończy. Niestety są takie dzbany na allegro, raz gościowi nie pasowała moja opowiedz mailowa to po złości dokonał zakupu towaru po czym odrazu wystawił. negatywa. Janusze z. olx są. rownierz na allegro.
  • Odpowiedz
@satori_7 jest 14 dni na odstąpienie od umowy, a nie zwrot towaru. Zgodnie z wnioskowaniem a fortiori jeśli w przepisach jest mowa o odstapieniu od umowy i zwrocie towaru oraz pieniędzy przez obie strony, to tym bardziej kupujący może odstąpić od umowy zanim towar został wysłany, a pieniądze zapłacone.
  • Odpowiedz